Recenzja klocków Podwodny Pałac Arielki Lego

Pewnego dnia mała syrenka Ariel ratuje życie księcia Eryka. By go ponownie zobaczyć zastawia u podwodnej wiedźmy to, co ma najcenniejszego – swój głos, w zamian otrzymuje nogi i szansę na zdobycie ukochanego. Tak zaczyna się jedna z najpiękniejszych bajek Walta Disneya ze świata morskich głębin. Pierwsza wersja animacji-musicalu pochodzi z 1989 roku i zdobyła szereg rozmaitych nagród oraz wyróżnień, w szczególności związanych z muzyką, dźwiękiem i piosenką, w tym Oscara.

Zestaw Lego nawiązuje do postaci Ariel. Pokażemy wam jej „Podmorski Pałac”. W serii Disney Princess znajdziemy jeszcze Kopciuszka, Jaśminkę z Aladyna, siostry z Frozen, ukochaną potwora z „Pięknej i Bestii”, Roszpunkę.

Obok samego pałacu, który jest raczej niewielkich rozmiarów znajdziemy masę sprzętu związanego z przygodami Ariel, jej siostrą Alaną i przyjaciółmi Sebastianem i Florkiem. Syrenki mogą wystroić się na koncert w swojej garderobie z toaletką oraz sofą. Dzieci mogą zorganizować występ, gdyż budyneczek wyposażony jest w pianino i mikrofon. Nad miniaturową, sekretną grotą Ariel z pamiątkami ze świata ludzi krąży delfin. Kiedy syrenka przygotowuje się do snu wskakuje na zjeżdżalnię, która prowadzi wprost do muszlowego łoża. Ruchome elementy to przede wszystkim muszle oraz zapadnia na wylocie zjeżdżalni. Bardzo ładne są duże naklejki przedstawiające podwodne kolumny pokryte morską roślinnością.

Składanie nie należy do specjalnie przyjemnych ponieważ jest tu wiele miniaturowych, drobnych klocuszków, dzieci jednak będą zadowolone, ponieważ te detale zawsze są im bliskie, a im mniejsze, tym bardziej się podobają.

Niezorientowanym w świecie Ariel przypominamy, że sympatyczny czerwony krab to właśnie Sebastian, rybka to Florek, najbardziej magicznym przedmiotem w bajce był trójząb Posejdona, pianino związane było z koncertem syrenek, w którym występować miała Mała Ariel.

Jeśli magiczna kraina syrenek wam się spodobała to do kompletu dokupić możecie „Skarby Arielki” ze złotymi wrotami, gdzie w przytulnej kryjówce zgromadziła ciekawe znaleziska, a w skrzyni przechowuje piękne muszle i perły. Z kolei zestaw „Pocałunek Arielki” to romantyczna altanka nad morzem, gdzie organizowane są królewskie uczty z widokiem na ocean. Dzieci mogą obserwować okolicę przez lunetę na dachu lub pływać łódką, która cumuje przy molo.

„Podwodny Pałac Arielki” to dobry wybór dla wszystkich miłośników klasycznej animacji Disneya i zapalonych akwarystów. Najsłodsze są zwierzaki, całość jest jednak mocno futurystyczna, chociażby morskie lampy… Nam jednak bardziej podobają się klocki z tradycyjnymi ludzikami, gdyż wszystkie nawiązujące do bajek są dla dorosłych zbyt drobne i za delikatne. Komplet z Małej Syrenki śmiało połączyć można z badaczami głębinowymi Lego City, które bardziej przypadną do gustu chłopcom.

Film: „Podwodny Pałac Arielki” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!