Recenzja zabawki kreatywnej Teatrzyk cieni Podwodny świat

Dzisiaj pokarzemy wam pierwszy z produktów odnoszących się do wyświetlania cieni na ścianie. Jest to zabawka kreatywna, a niebawem będziecie mogli sami porównać ją z grą.

„Teatrzyk Cieni” to produkt typowo familijny, wydawca określił kategorię wiekową dla dzieci 3-8 lat, ale angażuje ona również dorosłych. W opakowaniu znajdziemy 8 postaci z podwodnego świata – z jednej strony fluorescencyjnych (nurek, syrenka, rekin, delfin, ośmiornica, konik morski, statek, muszka z perłą lub wedle uznania – ostryga), 8 patyczków i klipsów do wygodnego trzymania postaci, książeczkę z 10 pomysłami na bajki i zabawy. Na całą serię składają się jeszcze dwa komplety: „Niesamowite maszyny” oraz „Zaczarowane królestwo”. Magiczny wieczór rozpocząć już czas!

Karton, z którego wykonane są rekwizyty teatralne jest czarny. Świecąca w ciemności otoczka jest biała. Grubość papieru jest wystarczająca do zabawy – najbardziej narażone na zgięcia są nogi nurka i ogon konika morskiego – są one stosunkowo wąskie, a te postaci wysokie.

Książeczka zawiera 5 scenariuszy, na wstępie każdego z nich przedstawiono bohaterów i dekoracje biorące udział w występie, a następnie opisano fabułę – możemy sami opowiadać z głowy lub po prostu czytać. Są to: „Poszukiwania Syrenki”, „Spotkanie z Nurkiem”, „Szybki Delfin”, „Burza”, „Nocne hałasy”.

Jest też 5 zabaw, są to: wyścig, zabawa w chowanego, stary rekin mocno śpi, cierpło… zimno…, policjanci i złodzieje. Bazują one głównie na poszukiwaniu ukrytej perły lub gonieniu się wybranych postaci lub ich grup.

Zabawka najbardziej kojarzy nam się z kostkami „Story Cubes”. „Teatrzyk cieni” równie wspaniale rozwija wyobraźnię, zachęca nas i dzieci do opowiadania historii i uczestnictwa w nich – trenowania umiejętności aktorskich, interpersonalnych i manualnych. Warto dopisać kolejne rozdziały opisywanych tu historii traktując je, jako pierwsze rozdziały, można także wymyślić zupełnie nowe przygody postaci w podwodnym i nawodnym, chociażby przybrzeżnym świecie.

Podczas zabawy z małym dzieckiem trzeba wytłumaczyć, żeby patrzyło na ścianę i nie uderzało papierowymi rekwizytami o siebie. Dzieci lubią także wchodzić w światło i zasłaniać rzucany cień. Po pewnym czasie nabierają jednak wprawy.

Polecamy zakup kolejnych kompletów, bo ich cena nie jest wysoka, a łączenie rekwizytów oraz postaci z różnych zestawów daje więcej możliwości zabawy. Aktorzy i świat przedstawiony będą bardziej różnorodne, łatwiej również o nowe pomysły na scenariusze.

Był to bardzo udany prezent dla córki, po pewnym czasie wolała gry, ale bawiliśmy się długo i często. Dobry produkt!

Film: „Teatrzyk cieni. Podwodny świat” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!