Recenzja gry planszowej i wypychanki Gool Mistrzowska Gra

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było samemu złożyć swoją grę? Na sieci można znaleźć oferty kursów, nazywanych laboratoriami, gdzie odpłatnie można spróbować swoich sił w tworzeniu gry, cieszą się one dużym zainteresowaniem. Jeśli nie macie pomysłu na waszą grę, to spróbujcie ją chociaż wypchać z szablonu i z płaskich elementów zbudować w pełni wartościowy produkt z pionkami, planszą i w tym przypadku – bramkami! Wypychanka i gra planszowa w jednym – pomysł warty pokazania.

„Gool! Mistrzowska Gra” zainteresowała nas, ponieważ jest inna. Otrzymujemy blok z elementami do wypychania i łączenia ze sobą. Bez kleju i nożyczek składamy własne boisko i piłkarzy w 3D.

Przed rozpoczęciem gry przygotowujemy elementy: wypychamy 4 części boiska, piłkarzy i ich podstawki, a na końcu bramki, których rogi zaginamy, żeby stabilnie stały. Fajnie, że pomyślano nawet o zawodnikach rezerwowych oraz postaci sędziego. Pozostaje nam jeszcze pokolorować drużyny w ukochane barwy klubowe i jesteśmy gotowi na mecz.

Celem gry jest zdobycie bramki, strzelenie goola, czyli dotarcie swoim zawodnikiem na jedno z pól z narysowaną piłką nożną po przeciwnej stronie boiska.

Sam przebieg gry przypomina warcaby. Pionki poruszają się na skos po ciemniejszych polach boiska. Mogą, jak w warcabach zbijać przeciwników jeśli pole za nimi jest puste – tu nazywa się to „okiwanie”. Mogą się też cofać.

Drużyna jest ustawiona w dwóch rzędach po każdej ze stron boiska. Bramkarze mogą się poruszać po dwóch rzędach pól przed bramką, ale nie mogą nikogo „okiwać”.

Możemy grać do momentu zdobycia pierwszego goola lub całe 90 minut, wtedy po każdej bramce na nowo ustawiamy na odpowiednich miejscach wszystkich piłkarzy. Na wykonanie ruchu mamy minutę, jeśli czas minie, to przeciwnik wykonuje dwa posunięcia.

Gra nie jest specjalnie widowiskowa, ale fenomenem jest samo jej składanie, malowanie lub kolorowanie kredkami swojej drużyny, tworzenie własnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb zabawki. Dużo lepiej jest kupić dziecku taki produkt i potem bawić się „naszą grą” niż nabyć kolorowanki czy układankę – przy „Gool! Mistrzowska Gra” frajda jest znacznie większa.

Produkt interesujący, naszym zdaniem ciekawy ze względu na ideę, pomysł na kreatywną zabawkę – grę planszową. Pewnie szybko się pogniecie, jak to produkty z kartonu, ale mile spędzone chwile pozostaną w pamięci. Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Zielona Sowa Sp. z o. o.

Film: „Gool! Mistrzowska Gra” – unboxing

Film: „Gool! Mistrzowska Gra” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!