Recenzja gry Gram z Mikim i przyjaciółmi

Dzisiaj pokażemy wam produkt typowo dla małych dzieci. Nie mamy takich zbyt wiele na blogu, tym bardziej cieszymy się, że możemy zaproponować coś dla najmłodszych. Jest to pozycja z serii „Gram”, do której należą raczej mniejsze rozmiarowo produkty, które idealnie jednak pasują, aby wręczyć je przy odwiedzinach u znajomych lub na skromniejsze okazje, ewentualnie, żeby uzupełnić prezent i wypełnić luki w torbie z upominkami.

Gra dla dzieci w wieku od 2 lat – domino, kartonowe kukiełki oraz książeczka „Pomysły na wspólne zabawy”.

Świetne jest to, że produkt nawiązuje do klasycznej animacji Walta Disneya. Widzimy tu myszki Miki i Minnie, kaczora Donalda i Daisy, Goofyego i psa Pluto. Wszystkie postaci są w swoich klasycznych strojach i charakterystycznych pozach. My pamiętamy te bajki z dzieciństwa. Naszym zdaniem były bardziej śmieszne od współczesnych, które są nastawione raczej na błyskotliwą akcję i silne przeżycia towarzyszące wydarzeniom. Tamte szybciej rozśmieszały dzieci – postaci się przewracały, były gapowate i niezdarne. Współcześnie, pomimo lepszej techniki przekazu, jest mniej uśmiechu, a więcej dramatyzmu – takie czasy…

Mamy tu duże, bajecznie kolorowe, wystarczająco twarde płytki domina. Z drugiej strony są zagadki, które odnoszą się do porównywania bohaterów: utrwalania barw, rozpoznawania kształtów, pierwszego liczenia. Przedstawiono także krótką charakterystykę Miki i Minnie, których duże portrety można doczepić do patyczków i odegrać scenkę z bajki.

Książeczka opisuje postaci Walta Disneya. Zaprasza rodziców i dzieci do wspólnych robótek ręcznych – tworzycie razem kubeczek Myszki Miki. Jest też pomysł na zabawę rozwijającą integrację sensoryczną – rozpoznawanie przez dotyk, oraz „Bliźniacze rysunki” z wykorzystaniem farb. Nie mogło zabraknąć kolorowanki. Dzieciom spodoba się dokańczanie waszych rysunków i zgadywanki.

Zabawka rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację i spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia i zdolności manualne. Najważniejsze tu wcale nie są komponenty, a właśnie podpowiedzi, jak mądrze bawić się z młodszymi dziećmi, bo nie zawsze mamy głowę pełną pomysłów, a maluchy zawsze potrzebują uwagi. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Zielona Sowa Sp. z o. o.

Film: „Gram z Mikim i przyjaciółmi” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!