Recenzja zabawki kreatywnej Eko Śmietnikowa Perkusja

Ciekawe czy pamiętacie jeszcze wspaniały film o perkusistach „Whiplash”? Obraz był nominowany do Oscarów, m. in. w kategorii najlepszego filmu. Nas urzekła nie tylko drugoplanowa rola J. K. Simmonsa, który zgarnął wtedy większość aktorskich nagród w branży, ale też montaż dźwięku i muzyka, czyli rytmiczne granie na bębnach i talerzach. Desperacja w dążeniu do celu, żywiołowość głównego bohatera podczas sesji treningowych, emocje aż wrzały i silnie udzielały się oglądającym.

Drugie skojarzenie to pierwszy zespół grający na śmieciach, nie pamiętamy jego nazwy, ale byli młodzi i znani z tego, że walili w garnki i pokrywki, a te własnej konstrukcji „instrumenty” potrafili tak zgrać ze sobą, że wychodziła naprawdę dobra muza!

„Eko Śmietnikowa Perkusja” to robot do samodzielnego składania. Mamy tu miniaturowy silniczek, trybiki napędzające się wzajemnie, plastikową obudowę, druciki do połączenia. Trzeba zaopatrzyć się w śrubokręt z wąską końcówką i do dzieła!

Montaż robota jest banalnie prosty i nie sprawi wam najmniejszych problemów. Trzy ruchome pałeczki uruchamia koło młyńskie, do którego doczepiamy plastikowe końcówki. Tu pojawia się edukacja muzyczna i słuchowa, bo dziecko układa swoje własne programy! Wybiera własne połączenia uderzających pałeczek lub solową grę. Następny etap zabawy to poszukiwanie odpowiedniego bębna, nada się wszystko, co mamy pod ręką. My użyliśmy puszki po sałatce meksykańskiej opróżnionej dziś rano, ceramicznego kubka oraz szklanki, ale córka próbowała podkładać pod pałeczki także klocki, nadmuchany balonik, a nawet spinki do włosów.

Nóżki robota są regulowane, można ustawić dwie wysokości. Wysokości bębnów ustawiamy sami podkładając chociażby zeszyt czy książkę. My dodatkowo użyliśmy zwykłej podkładki pod śrubkę na bocznym stojaku przy młyńskim kole, żeby plastikowe bolce jeszcze silniej dotykały pałeczek. Wszystko chodzi jak złoto.

Urządzenie uruchamiane jest na dwie baterie AAA, te mniejsze paluszki. Pojemnik baterii jest zabezpieczony przed otwarciem. W instrukcji znajdują się tabelki do wypełnienia, na których zaznaczamy nasze pomysły na programowanie urządzenia i wybór rytmu. Instrukcja jest w języku angielskim, ale każdy etap składania perkusji pokazany jest na dokładnych rysunkach i w tekst nie ma po co się zagłębiać. Plastikowych bolców jest więcej, na spokojnie wystarczy, żeby stworzyć ulubione kompozycje i dać koncert.

Dziecko uczy się, jakie dźwięki wydają poszczególne produkty, które znajduje w domu. Starsze dzieci samodzielnie składają zabawkę, a młodsze z uwagą obserwują rodzica, który nie ukrywam – też ma frajdę!

Produkt zdobył dwie nagrody, przynajmniej te oznaczone są na opakowaniu – może jest ich więcej, warto sprawdzić. Są to „najlepsza nowa zabawka” w kategorii zabawek specjalistycznych w 2016 roku oraz zwycięzca w kategorii zabawek umysłowych „brain toy”.

Wygląd robota jest sympatyczny, oczy są ruchome i zachęcają dzieci do zabawy. Pamiętajmy jednak, że to produkt, który nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 lat, ponieważ zawiera małe śrubki oraz baterię.

Rewelacyjna zabawka kreatywna. Młody Giercownik już od dwóch godzin włącza cały czas i nie mogę się skupić na pisaniu. Mam nadzieję, że wyszło nieźle. Miłego dnia!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy RUSSELL KONDRACKI uczyibawi.pl

Film: „Eko Śmietnikowa Perkusja” – unboxing

Film: „Eko Śmietnikowa Perkusja” – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!