Recenzja zabawki kreatywnej Reks Podaj łapę

Zapraszamy do przeczytania recenzji zabawki kreatywnej, która towarzyszy córce już od dobrych kilku lat i jest jedną z głównych atrakcji każdej wizyty u dziadków, zaraz po pysznym obiedzie. Interaktywny piesek Reks jest nie tylko ładnym produktem, ale przede wszystkim pomaga dziecku w nauce rozpoznawania kolorów, kształtów, literek oraz podstawowych cyfr i liczb.

„Reks podaj łapę” według Fisher Price dedykowany jest dla dzieci od 3 lat, naszym zdaniem wiek o rok zawyżony. Składa się z figurki psa Reksa o wysokości ok. 25 cm, 12 kości oraz instrukcji. Ilość graczy 2-4 osoby. Produkt zasilany jest na baterie 3 x AA.

Zabawka łączy w sobie elementy gry pamięciowej oraz ruchowej. Zadaniem graczy jest zebranie jak największej ilości kości. Najpierw musimy je porozkładać w pomieszczeniu, następnie dzieci zaczynają grę naciskając nosek pieska. Reks informuje graczy, jakiej kostki poszukuje, jeśli dziecko przyniesie właściwą, wkłada w pyszczek zwierzaka i piesek odpowiada, czy jest to właściwy wybór. Kto przyniesie najwięcej odpowiednich kostek wygrywa.

Piesek jest ładny, wykonany z twardego, mocnego plastiku, od razu widać, że nie jest to zabawka tania, jakościowo odbiega od typowej chińskiej tandety. Świetnym pomysłem jest schowek na kości. Piesek nosi plecak, w którym mieszczą się one wszystkie i po skończonej zabawie nic nie gubi się po pokoju i nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. Nagrane wypowiedzi są płynne i naturalne, nie mamy wrażenia sztuczności, komputerowego odtwarzania głosu, jak u robota. Kostki dobrze wchodzą do pyska, nic na siłę, wszystko w pełni kompatybilne ze sobą.

Dzieci najchętniej grają w znajdywanie kolorów, ponieważ jest to najprostsza z gier dla przedszkolaków. Tropienie kości z literkami i cyframi jest bardziej skomplikowane, gdyż wymaga umiejętności ich rozpoznania po symbolach, to dla już zaangażowanych dzieci.

Produkt ten sprawdził się w naszej rodzinie, teraz już drugie, młodsze pokolenie korzysta ze sztuczek mądrego pieska kiedy odwiedza dziadków. Bardzo polecamy, wyjątkowo inteligentna zabawka i świetny pomysł na wspólną zabawę, a nawet w pojedynkę!

Film: „Fisher Price Gra Reks podaj łapę” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!