Recenzja gry edukacyjnej Bezpieczeństwo na drodze Logico Piccolo

„Bezpieczeństwo na drodze” to jedno z podstawowych zagadnień edukacji elementarnej. Prezentowaliśmy już kiedyś, jak ujęto omawianą tematykę w grach planszowych. Teraz łamigłówka, a może lepiej – system edukacyjny o nazwie Logico Piccolo. Jest to produkt niemieckiego wydawcy Finken Verlag.

Narzędzie edukacyjne składa się z plastikowej ramki, do której wkłada się odpowiednie zeszyty lub pojedyncze kartki. Znajdziemy tu guziki w kilku kolorach oraz ich odpowiedniki z białymi środkami, które są ruchome. Przesuwamy je w specjalnych rowkach z miejsc startowych u dołu strony do prawej bocznej krawędzi.

Ćwiczenia składają się zazwyczaj z rysunku lub szkicu oraz z odpowiedzi, które umieszczone są w tabelce obok. Każdy z guzików ma swój odpowiednik na obrazku, stąd możliwość dopasowania właściwego wyniku do danego zadania. Rozwiązana znajdują się na drugiej stronie kartki.

Ramka jest plastikowa, ale jest to materiał dobrej jakości, same guziczki przekłada się płynnie i podczas przesuwania nie blokują się.

Prezentowane dzisiaj „Bezpieczeństwo na drodze” obejmuje następujące grupy ćwiczeń: drogi i uczestnicy ruchu drogowego, znaki drogowe, porównywanie prędkości, sygnalizacja świetlna i zachowanie się na światłach, orientacja – kierunki prawo i lewo, przechodzenie przez jezdnię – kolejne czynności oraz niebezpieczne sytuacje, niebezpieczne sytuacje na drodze, zachowanie się na przystanku i w autobusie, zachowanie się w grupie, wybór odpowiedniego ubrania, własne bezpieczeństwo.

Przed dziećmi stoją następujące wyzwania: dopasowanie rysunków do odpowiednich miejsc, ustawianie znaków drogowych, kto lub co może się poruszać po danej drodze, kto lub co szybciej się porusza, przyporządkowanie kolorów w sygnalizacji świetlnej, przyporządkowanie kierunków, określanie kolejności i sposobu przechodzenia przez jezdnię, oznaczanie kiedy wolno lub jest zabronione przechodzenie, wybór właściwych zachowań, wybór dobrze widocznego ubrania, wybór bardziej bezpiecznego dziecka spośród dwóch zaprezentowanych postaci.

Forma zabawy jest bardzo dobrze dopasowana do zdolności i chęci dziecka. Książeczki można wykorzystać do pracy indywidualnej lub grupowej na zajęciach, zajęciach dydaktyczno- wyrównawczych, korekcyjno- kompensacyjnych lub ćwiczeniach w domu.

Dziecko uczy się samodzielnego podejmowania decyzji, zabawa nie eksponuje przy tym popełnionych błędów, co sprzyja podniesieniu własnej wartości dziecka, a przy okazji uczy odpowiedzialności. Metodyka jest tak przemyślana, że dziecko utrwalając sobie znane czynności przy okazji poznaje nowe. Zadania rozwijają sferę intelektualną, emocjonalną oraz manualną.

Produkt jest bardzo interesujący i szalenie przydatny. Dobry wybór, nie tylko do szkoły, ale również dla domowej edukacji! W kolejnych odsłonach pokażemy wam tez inne zeszyty ćwiczeń.

Film: „Bezpieczeństwo na drodze Logico Piccolo” – unboxing

Film: „Bezpieczeństwo na drodze Logico Piccolo” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!