Recenzja gry edukacyjnej Nowe Zagadki Smoka Obiboka

Wrażliwość społeczeństwa ubożeje, stajemy się materialistami i niestety egoistami. Gonimy za pieniądzem, żeby czerpać korzyści z zakupionych dóbr, zapominając o bezinteresownym ofiarowaniu i radości dawania. Czy w świecie materialnych przyjemności jest jeszcze miejsce na poezję? Wydawca „Nowych Zagadek Smoka Obiboka” wierzy, że tak, my także bardzo byśmy chcieli…

Zagadki są dużo ciekawszą formą nauki niż wszelkie quizy. Nie ma wrażenia testowania z wiedzy, jest zachęcanie do samodzielnego myślenia. Otrzymując gotowe podpowiedzi uczymy się wnioskować, szukać i znajdywać odpowiedzi.

Gra dla 1-6 dzieci w wieku 4-7 lat. Pudełko zawiera: 135 kart z zagadkami, 6 układanek z portretami Smoka Obiboka, instrukcję. Są także naklejki oraz obrazek, na który dziecko może je naklejać uzupełniając kompozycję.

Puzzle znakomicie uzupełniają zagadki, ponieważ podano tu świetny sposób na ich wykorzystanie w grze. W zależności od liczby uczestników biorących udział w grze, wybieramy układankę dla każdego z nich i rozsypujemy na stole. Czytamy na głos wierszyk będący zagadką i dziecko, które pierwsze odpowie bierze fragment ze swojego zestawu. Pierwszy z ułożonymi puzzlami wygrywa.

Możemy oczywiście zadawać zagadki na przemian każdemu z uczestników, gra nie ma wtedy formy wyścigu na czas, a każdy z uczestników może się dłużej zastanawiać nad odpowiedzią. Rywalizacja staje się mniej dynamiczna, ale zasada prowadzenia konkursu pozostaje. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby układać z dzieckiem tylko puzzle – możliwości zabawy jest wiele.

My przykładowo byliśmy mile zaskoczeni, kiedy to córka zaczęła zadawać nam zagadki. Takie odwrócenie roli bardzo się jej spodobało. Młody Giercownik jeszcze nie czyta, ale dzięki temu, że odpowiedź jest narysowana, dziecko może samodzielnie opowiadać o przedstawionym wizualnie elemencie i zadawać nam pytania. Tok rozumowania i monolog młodego gracza będzie znacząco różnił się od naszego sposobu prowadzenia prezentacji – będzie śmiesznie i wesoło! Dziecko uczy się artykułować i staje się bardziej śmiałe w swoich wypowiedziach.

Rysunki są podpisane, zatem można uczyć się czytać. Jeśli nie szkoda wam zagadek, możecie je wykorzystać jeszcze inaczej, bardziej drastycznie! Nawet dwuletnie dzieci można nauczyć czytania metodą symultaniczno- sekwencyjną, której jednym z etapów jest dzielenie podpisanych ilustracji na połowy zgodnie z ich sylabami. Dziecko zestawiając fragmenty obrazka dowiaduje się, jak łączyć sylaby w kompletny wyraz.

Ostatnia wyjątkowa rzecz, to poezja. Zagadki w wormie wierszyków nie tylko brzmią lepiej, bardziej przyjaźnie, ale dziecko poznaje przecież rymy. Jest to wstęp do wspólnego śpiewania, a może kiedyś zachęci dziecko do czytania lub, co jeszcze piękniejsze – pisania własnych wierszy!

Wracając do teraźniejszości. W trakcie wspólnego rozwiązywania zagadek, które są bardzo różnorodne tematycznie okaże się, że dziecko naprawdę wiele jeszcze może się nauczyć, gdyż części słów nieużywanych na co dzień maluch nie pamięta i warto powtarzać je na nowo. Wspaniałym pomysłem wydawcy jest pusta karta, gdzie dziecko narysuje swój obrazek, a my wymyślimy wierszowaną zagadkę – u nas były to oczywiście Angry Birds.

Doskonała rozrywka, która nie tylko uczy logicznego myślenia, ale również wzbogaca zasób słów dziecka. Bardzo nam się podoba!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: „Nowe Zagadki Smoka Obiboka” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!