Recenzja gry edukacyjnej Bohaterowie naszych lektur Logico Piccolo

W ramach edukacji wczesnoszkolnej program nauczania nakazuje realizację odpowiednich lektur. Spis ten ciągle się zmienia, zatem warto śledzić informacje MEN. Dzisiaj pokażemy wam kolejny zeszyt z gry edukacyjnej Logico Piccolo.

„Bohaterowie naszych lektur” omawia przede wszystkim bajki i wiersze. Jak w standardowych odsłonach tej serii dziecko zaznacza kolorowymi guziczkami z prawej strony kartki odpowiednie odpowiedzi, a następnie wyciąga zeszyt z tabliczki i sprawdza wyniki na odwrocie. Jeśli koła o wybranej barwie znajdują się we właściwych miejscach wynik jest poprawny.

Znajdziemy tu zagadnienia z następujących tekstów: „Koziołek Matołek” K. Makuszyński i M. Walentynowicz, wiersze J. Tuwim – w tym „Lokomotywa”, wiersze J. Brzechwa, „Rady nie od parady” M. Strzałkowska, „Najmilsi” E. Szelburg-Zarembina, „Bajki” Ch. Perrault.

Dziecko pracuje w oparciu o kolorowe ilustracje, ale również dane tekstowe – opisy wydarzeń, cytaty z utworów. Zebrano tutaj rozmaite ćwiczenia na dopasowanie oraz typu prawda-fałsz, które zaznaczamy na symbolicznej uśmiechniętej bądź smutnej buzi.

Uczniowie wybierają wydarzenia, które spotkały Koziołka Matołka oraz zaznaczają zwierzęta przez niego spotkane w odpowiedniej kolejności. Dopasowują ilustracje oraz fragmenty do właściwych tytułów wierszy J. Tuwima, porządkują wagony „Lokomotywy” w odpowiedniej kolejności. Wybierają cytaty spośród wierszy dwóch autorów (J. Tuwim, J. Brzechwa) i dopasowują do utowrów. Łączą tytuły wierszy M. Strzałkowskiej z morałem oraz bohaterów z wydarzeniem. Dopasowują imiona postaci stworzonych przez E. Szelburg-Zarembinę do ich rysunków oraz sprawdzają znajomość tematyki utworu (prawda-fałsz). Dopasowują tytuły baśni Ch. Perrault do występujących w nich przedmiotów, łączą postaci oraz ich wypowiedzi ze źródłem pochodzenia. Na zakończenie słowniczek – najważniejsze terminy oraz regułki, czyli odszukiwanie znaczenia wyrazów.

Na każdej stronie znajdują się odpowiedzi, czego zabrakło nam w ostatnim omawianym zeszycie z tej serii, jednak o zupełnie innym charakterze pracy. Ilustracje są dziecinne, ale takie również omawiane utwory, będą się podobały. Cytowane fragmenty dzieci będą kojarzyły z wybranymi tytułami, dobrano je właściwie.

Bardzo dobre narzędzie do przypominania sobie i utrwalania w pamięci znajomości utworów omawianych na lekcjach w szkołach podstawowych. Przydaje się również, kiedy rodzic pragnie sprawdzić, czy dziecko rzeczywiście przeczytało dany tekst literacki. Prosta w obsłudze i mądrze zredagowana gra edukacyjna.

Film: „Bohaterowie naszych lektur Logico Piccolo” – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!