Recenzja gry edukacyjnej Mały Odkrywca Europa

Ostatnio dużo u nas gier edukacyjnych, ale nadmiar wiedzy raczej nie szkodzi, inteligentne dzieci to przyszłość narodu. Dzisiaj dokształcamy się z geografii w zakresie szkoły podstawowej.

W serii „Mały Odkrywca idzie do szkoły” ukazały się: „Europa”, „Mistrz wiedzy”, „Ciało człowieka”, „English for you”, zatem tematyka jest różnorodna. Zapraszamy do recenzji pierwszego z wymienionych tytułów.

Gra dla 2-4 dzieci w wieku od 6 lat, zajmuje ok. 20-30 minut. W opakowaniu znajdziemy 47 kart z nazwą kraju, stolicą, powierzchnią i językiem urzędowym, 8 kart specjalnych (4 pary kart Start-Meta), mapę Europy, żetony graczy do zbierania – 4 układanki przedstawiające mapki starego kontynentu.

Jest to pozycja bazująca na kartach, zacznijmy więc od ich opisu. Każda z nich informuje nas o najważniejszych danych związanych z danym państwem, w tym z pokazanymi na ilustracjach: flagą oraz położeniem. Nas bardzo cieszy, że widzimy także charakterystyczne zabytki w każdym z krajów – ładne obrazki z podpisami, dla miłośników turystyki to zawsze duża zaleta.

Produkt można wykorzystać na wiele sposobów, gdyż mamy aż pięć wariantów zabawy!

Pierwsza opcja polega na ułożeniu talii kart, a dzieci widząc flagę i położenie państwa muszą je nazwać. Przy błędnej odpowiedzi kartę odkładamy na spód stosu, a przy właściwej zdobywa ją gracz. Wygrywa dziecko z największą ilością kart.

W kolejnym wariancie korzystać będziemy z mapy Europy oraz tej samej talii kart, co powyżej. Patrząc na flagę i położenie kraju ukazanego na karcie musimy podać jego nazwę oraz wymienić państwa sąsiadujące. Odpowiedzi sprawdzamy na mapce.

Wariant 3 – przeciwnik wybiera kraj na mapie, a my rozpoznajemy państwo odnajdując kartę z jego flagą. Następnie, jeśli znamy stolicę tego kraju, to otrzymujemy fragment układanki. Po zdobyciu i ułożeniu pięciu puzzli wygrywamy.

Wariant 4 to porównywanie powierzchni dwóch losowo wybranych państw. Posługując się mapą jest to raczej łatwa gra, aczkolwiek niektóre terytoria są zbliżone do siebie rozmiarami. Odpowiadając właściwie otrzymujemy dwie porównywane ze sobą karty. Wygrywa osoba, która ma ich więcej na koniec zabawy.

W przypadku wariantu nr 5 korzystamy z kart Startu i Mety. Naszym zadaniem jest ułożenie drogi pomiędzy nimi. Wybieramy jedną z 3 widocznych kart, puste miejsce uzupełniamy kartą ze stosu. Budując naszą karcianą trasę możemy korzystać z kart wyłożonych przez przeciwników. Pierwszy, który dojechał na miejsce wygrywa.

W instrukcji poza opisem reguł poszczególnych gier zaprezentowano flagi państw europejskich, które pomogą w nauce do sprawdzianu.

Jest to bardzo ładny produkt, w rozsądnej cenie, który z pewnością zachęci dzieci do nauki geografii, a przynajmniej ją uatrakcyjni. Dla nas najciekawszą z gier jest ostatni wariant, ponieważ jest najbardziej oryginalny i odbiegający od formy klasycznego quizu. Bardzo nam się podoba, że bawimy się w różne gry płacąc za pojedynczy produkt. Dobry wybór dla wszystkich uczniów, żeby i nauka była zabawą.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl

Film: „Mały Odkrywca Europa” – unboxing

Film: „Mały Odkrywca Europa” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!