Recenzja gry karcianej Swing

Nie jest to gra w seks, jeśli ktoś tego się spodziewał to się zawiedzie. Jest to jednak emocjonująca, ale i po prostu wesoła, pieprzna gra o seksie w roli głównej. W instrukcji pytają nas, czy jesteśmy gotowi na „mentalną Kamasutrę”, bo wszystko tu odbywa się w wyobraźni gracza, przecież najseksowniejsza jest rozmowa, a intymne zbliżenie to tylko finał – fizyczna konsumpcja pobudzona przez zmysły właśnie.

„Swing” to gra dla dorosłych, zatem wiek gracza oznaczony został jako od 18 lat. Liczba uczestników 3-8, oczywiście im liczniej tym ciekawiej, ponieważ więcej kart jest od razu w użyciu i dużo może się wydarzyć – łatwiej trafić na pasujące karty. Czas gry to ok. 30 minut.

Na zawartość opakowania składają się: 12 kart postaci (po dwie kopie kart dla kobiety i mężczyzny, każde z nich w orientacji hetero, homo oraz bi), 77 kart pozycji – karty powtarzają się w różnej liczbie 2-6 identycznych występujących w talii, planszę punktacji, 16 kolorowych znaczników graczy, instrukcję.

Jest to gra karciana – jakość kart jest wysoka, ich rozmiar jest większy od standardowych, są też śliskie i giętkie. Plansza jest stosunkowo niewielka i prosta, ale używamy jej tylko do zaznaczania punktów, zamiast pionków graczy – kryształki będące znacznikami. Wszystko gustowne, tajemnicze, eleganckie – typowe dla tego wydawnictwa. Obrazki na kartach są symboliczne, niczym na znakach ruchu drogowego.

Opiszmy jeszcze, co to jest to całe swingowanie – pary się spotykają i wymieniają między sobą partnerami, z którymi uprawiają seks. Brzmi, jak pierwszy krok do rozbicia lub urozmaicenia związku, wedle uznania. Tyle w teorii, a w grze są to propozycje dla innych uczestników, którzy się zgadzają lub nie, oraz randki w ciemno, czyli szybkie dołączanie się do danej osoby, jeśli posiadamy odpowiednią kartę na ręce.

Celem gry jest uzbieranie 30 punktów przyjemności, które uzyskujemy z kart pozycji oraz kart postaci – bonusy za „seks” z osobą odpowiadającą nam orientacją, którą aktualnie gramy. Tak – tutaj wirtualnie możemy zmieniać-losować płeć, a nawet musimy, ponieważ jest to polecenie występujące na niektórych kartach.

Przygotowanie do gry jest bardzo szybkie. Tasujemy obie talie, rozdajemy każdemu z uczestników daną postać, w którą aktualnie się wciela oraz pięć kart ze stosu pozycji.

Karty dzielą się na akcje (pomarańczowe), kontry (niebieskie), zdarzenia (zielone), specjalne (fioletowe). Akcje używane są podczas naszej kolejki. Kontry – w dowolnym momencie, żeby przerwać stosunek lub ochronić się przed atakiem kolejnych graczy. Zdarzenia zagrywamy po „seksie” – wpływają na przyznawane punkty lub zmianę karty postaci. Katy specjalne to takie jokery zastępujące pozostałe występujące w tali pozycji.

„Propozycja seksu” – posiadamy parę tych samych kart, zagrywamy je, proponujemy innemu graczowi „seks” – najlepiej, żeby jeszcze płeć pasowała do bieżącej orientacji na karcie naszej postaci. Jeśli się zgodzi dzielimy się punktami z karty pozycji, dodatkowo każdy może otrzymać swój bonus z karty postaci. Podczas tej akcji pozostali gracze mogą nas atakować kontrami, żebyśmy nie zdobyli punktów, a my – każdy z pary, będziemy się bronili. Inni gracze mogą również teraz zagrywać zdarzenia, aby oddziaływać na nasze noty. Po akcji karty dobiera tylko osoba wyrzucająca parę – gracz, który dołączył i atakujący uzupełniają je w swoich turach – na początku i na końcu do 5 szt.

„Randka w ciemno” – wykładamy zakrytą kartę, którą mamy pojedynczą. Nagle ją odsłaniamy i kto z konkurentów ma pasującą do niej, to dołącza się przed innymi, aby skonsumować związek, czytaj podzielić punktami i uzyskać bonusy.

„Zagranie dodatkowego działania” – wyłożenie w naszej turze akcji (pomarańczowa karta) i wykonanie polecenia opisanego na niej.

Jest to pierwsza gra, którą przydarzyło nam się opisywać na blogu, która przeznaczona jest dla większej liczby osób i nawiązuje do erotyki. Jednocześnie pierwsza, podczas której wcielamy się w różne postaci obojga płci o odmiennych orientacjach seksualnych, co może, ale i nie musi się podobać. Gra dla osób otwartych i tolerancyjnych, lekka i szybka. Rozgrywka jest wesoła, można się pośmiać, opowiedzieć sprośne dowcipy pasujące do sytuacji, czasem kogoś powyzywać, oczywiście przede wszystkim poflirtować i nakręcić emocje – wszystko zależy od grona uczestników i relacji pomiędzy nimi. Na pewno temat należy do tabu, zatem jest to gra stosunkowo intymna i warto, żeby gracze dobrze się znali i czuli w swoim towarzystwie. Wykonanie na wysokim poziomie estetycznym, reguły gry zrozumiałe i nietrudne, zatem łatwo rozpocząć zabawę od razu. Przyjemna gra dla zgranej ekipy, a kiedy jeszcze osoby są w okresie dojrzewania, gdy hormony buzują – oj, będzie się działo!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Let’s Play.

Film: „Swing” – unboxing

Film: „Swing” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!