Recenzja gry edukacyjnej Specific

Chcieliśmy wam dzisiaj zaprezentować oryginalną grę edukacyjną, nietypową dlatego, że bazującą na kościach do rzucania, które niezbyt często goszczą w produktach motywujących dzieci do nauki przez zabawę.

„Specific” to bardzo fajna gra w żywych kolorach przeznaczona dla 2-10 graczy w wieku od 6 lat. W rewelacyjnej puszce znaleźć się powinno 27 płytek, 3 specjalne kości oraz instrukcja. Czas rozgrywki zajmuje ok. 20 minut. Pełnego składu raczej byśmy unikali, może nie z uwagi na przestoje, ponieważ turlanie kostek jest szybkie, ale ze względu na ilość płytek w stosunku do liczby graczy.

Zdjęcia zwierząt są bardzo jasne, utrzymane w świetnie dobranych barwach, a zaprezentowane ujęcia są wyjątkowo dynamiczne, jakby żywcem wyjęte z magazynów typu National Geographic. Pokazano na nich zarówno małych niczym mrówka, jak i dużych przedstawicieli fauny. Są tu roślinożercy, ale i mięsożerne drapieżniki. Są zwierzęta żyjące w rozmaitych środowiskach – pod wodą lub ziemią, na powierzchni lub mogące latać.

Na kartach umieszczono symboliczny opis sposobu żywienia, środowiska przyrodniczego oraz liczby nóg, w tym 0-2 dla wszelakich ryb.

Przed rozpoczęciem gry tasujemy wszystkie karty i rozkładamy je ilustracją skierowaną do góry. Następnie turlamy nasze kości. Wypaść mogą różne symbole. Pierwsza kostka odnosi się do sposobu poruszania się, jest to konkretna liczba lub przedział odnoszący się do odnóży danego zwierzaka. Druga kostka to jego lokum – gleba, chmury, a może woda? Trzecia ukazuje charakter spożywanego pokarmu – mięso, rośliny, mieszany…

Po wyrzuceniu odpowiednich ścianek wybieramy dane zwierzę i obracamy obrazek na drugą stronę, jeśli symbole się zgadzają, bierzemy kartę. Kto uzbiera ich więcej – wygrywa, ewentualnie gramy do ustalonej przez nas ilości zdobytych kart.

Gra jest niezależna językowo. Jest udanym połączeniem gry edukacyjnej z logiczną.

„Specific” bardzo nam się podoba, ze względu na żywe kolory, ciekawy dobór fauny oraz kościaną mechanikę, którą lubi Młody Giercownik. Dopasowywanie wzorcowych cech do danego gatunku jest bardzo ciekawe i całkiem mądre. Losowość wynikająca z turlania kostek bardzo tutaj się sprawdza. Mankamentem produktu jest ograniczona liczba płytek, po prostu po pewnym czasie dokładnie wiemy które mamy wybrać. Jest to znakomity wybór dla młodszych graczy, którzy interesują się dziką przyrodą i naturą, która dopiero muszą bliżej poznać. Warto pokazać dziecku, że każde zwierzę jest inne, ma swoje specyficzne uwarunkowania i charakterystyczne cechy i dla tego celu właśnie został stworzony ten śliczny produkt. Warto!

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!