Recenzja gry planszowej Bellz

Warto pokazywać produkty nietypowe, nawet jeśli my w nie specjalnie nie gramy, to może ze względu na ich wyjątkowość komuś innemu mogą się spodobać, a może zachęcą młodych projektantów do rozwoju swoich oryginalnych koncepcji. Przed wami gra, która naszym zdaniem jest zbyt droga, żebyśmy ją zakupili, ale dla kolekcjonera niezwykłych zabawek może być wręcz przeciwnie. Czaru tej grze nie sposób przecież odebrać!

Nazwa gry „Bellz” bezpośrednio nawiązuje do jej komponentów, czyli dzwoneczków. My jeszcze nigdy nie spotkaliśmy gry towarzyskiej, której opakowanie i plansza wygląda jak piórnik, a dźwięki dochodzące z wnętrza przypominają nam o wizycie kolędników przed świętami lub kulig rwący z kopyta. Gra dla 2-4 osób w wieku od 6 lat ze względu na małe rozmiary elementów, której partia zajmuje ok. 15 minut.

Nasza plansza zamykana jest na zamek błyskawiczny i przypomina płócienny piórnik. Po otwarciu otrzymujemy owalną, lekko zagłębioną strukturę zapełnioną przez dzwoneczki. Te występują w czterech kolorach i trzech rozmiarach, a sumują się do 40! Jest też magnetyczna różdżka służąca do ich podnoszenia.

Jest to typowo zręcznościowa gra, naszym zadaniem jest wydobycie dzwoneczków o wybranej barwie. Magnes zamontowany w naszej magicznej pałeczce jest na tyle mocny, że śmiało możemy podnieść ich więcej, jeśli jednak złapiemy dzwoneczki przeciwnika – tracimy kolejkę i oddajemy całą swoją zdobycz! Pierwszy, który wyłuska barwną dziesiątkę wygra zabawę.

Jest to śliczna i bardzo prosta gra. Szybka, chociaż momentami wyjątkowo frustrująca. Będąca sprawdzianem dla naszej cierpliwości, testem z koncentracji, formą treningu delikatnej manipulacji dla dziecka. Trudno jej nie zauważyć i szkoda nie zagrać, tylko z zakupem poczekamy na promocję. Wspaniale, że jest maksymalnie kompaktowa, że można ją łatwo transportować. Warto spróbować zabawy w totalnej ciszy – podnosić dzwoneczki powoli i uważnie, żeby nie wydały dźwięku – ciekawe czy wam się powiedzie? Każda próba to zarządzanie ryzykiem, granie na emocjach i dobra zabawa.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!