Recenzja ABC: gra pamięciowa

Dzisiaj coś dla najmłodszych, czyli domowa edukacja z grami planszowymi. Skoro maluszki to i memo, ale tym razem nie zależy nam na wymyślnej mechanice, a ilustracjach.

Z pewnością kiedy nie bawicie się z dziećmi klockami lub nie gracie w gry planszowe to próbują one zmonopolizować telewizję zawłaszczając sobie pilota, przynajmniej tak bywa u nas. TVP ABC ma ten duży plus, ze poza bajkami są jeszcze programy edukacyjne związane z wymową głosek prowadzone przez logopedę oraz pomagające dzieciom zintegrować się z osobami niesłyszącymi, a przy okazji poznać ich język. Jest też oczywiście nauka kolorowych literek – Młody Giercownik doskonale rozpoznaje wygimnastykowane zwierzaczki w swoich nietypowych pozach.

Te same postaci znajdziecie w „ABC: Gra pamięciowa”. Jest to produkt przeznaczony dla najmłodszych graczy, czyli standardowo od 3 lat. Zabawa trwa ok. 15-20 minut, a dobrze bawi się nawet szóstka dzieci. Zawartość pudełka to 72 kartoniki z parami literek oraz instrukcja. Cena atrakcyjna, a wygląd zachęcający.

Niby nic niezwykłego, memory od zawsze rządzą w grach pamięciowych, ale te grafiki! „A” niczym anakonda, „B” wyglądające jak bociek stroszący piórka, „C” wypisz-wymaluj prawdziwy cielaczek. Podstawową trójkę każde dziecko dobrze zna, a dalej jest równie ciekawie! Dobór jest przemyślany, a realizacja wybitna.

Większość z nas to wzrokowcy, a dzieci kochają zwierzęta. Nauka przez zapamiętywanie postaw zwierzątek rozpoczynających się na daną literkę to genialna idea. Właściwe ułożenie ciała nawiązujące do znaku, nazwa zwierzaka, wygląd wpadający w oko i przyjemny dla dziecka – same plusy, a do tego jeszcze treści rozpowszechnione przez telewizję publiczną, nie mogło być lepiej! Nasz Młody Giercownik nie chce uczyć się pisać, telewizję ogląda chętnie, jak każde dziecko, ta gra oraz programy edukacyjne powinny córkę zmotywować do większej aktywności.

„ABC: Grę pamięciową” wykorzystać możemy na wiele sposobów – gra pamięciowa, układanie wyrazów, loteryjka, itp.

Zwierzyniec pierwsza klasa, edukacyjne małe zoo. Wartościowy produkt, inwestycja w dziecko i mądrze spożytkowany czas. Nawet jeśli sama gra was nie przekonuje, to jej przedstawienie w tej właśnie cudownej formie robi furorę wśród najmłodszych. Produkt ma też tą wielką zaletę, że jest mobilny i wszędzie można go zabrać ze sobą, nie zajmuje wiele miejsca w pokoju dziecka – nie zagraca. Gorąco polecamy sprawdzić i przetestować na dziecku!

Zdjęcia od wydawcy, którym u nas jest TACTIC Games.

ABC 1

ABC 2

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!