Recenzja gry planszowej Króliczki w ogrodzie

Dzisiaj coś dla najmłodszych dzieci, żeby śmiało i odważnie mogły wkraczać w świat gier planszowych. Gra o rozpoznawaniu otoczenia zwierząt i dopasowywaniu kat do konkretnego ekosystemu.

„Króliczki w ogrodzie” to wydanie międzynarodowe znane też pod nazwą „Little Association”, nie ma tutaj tekstów poza tymi w krótkiej instrukcji, zatem nie ma potrzeby, aby dostosowywać grę na konkretne rynki.

Produkt dla 2-4 dzieci w wieku 2-5 lat, gra zajmuje ok. 10 minut. W opakowaniu znajdziemy figurki trzech gumowych zwierząt – żaby, krowy oraz królika, trzy karty światów – ogród warzywny, łąka, staw, 30 kart z elementami dla każdej przestrzeni. Wszystko jest mocne, grube i dostosowane do wymogów i potrzeb najmłodszych dzieci, to zresztą już standard u wydawnictwa Djeco, które stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Wzornictwo jak z bajeczek dla najmłodszych dzieci, motywy także charakterystyczne dla każdego ze światów.

Przygotowanie do gry jest szybkie i proste – tasujemy karty, rozkładamy okolice sympatycznych zwierzaków i stawiamy przy nich figurki. Dziecko lub rodzic odkrywa wierzchnią kartę ze stosu, następnie gracze muszą wybrać odpowiednie zwierzątko i postawić na danym kółeczku świata, do którego przynależy figurka i zaprezentowany obrazek na karcie. Jeśli trafimy, bierzemy obrazek i odkrywamy kolejny ze stosu.

Długość gry łatwo dostosujemy do umiejętności i chęci dzieci, wydawca sugeruje rozgrywać wszystkie karty lub pięć z nich.

Produkt, który przez pewien czas stawiać może opór wszystko-rwącym rączkom oraz wszystko-żernym ząbkom małych odbiorców. Pomimo, że masywny, bo takie są kryteria produkcyjne i wymogi jakościowe dla najmłodszych, to jednak nie surowy lecz wyjątkowo śliczny. Będzie się podobał dzieciom i rodzicom, bo każdy z nas lubi ładne i pozytywne zabawki.

Zdjęcie od wydawcy – Djeco.

little association

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!