Recenzja gry edukacyjnej Moje Dinozaury

Seria gier ze „Smokiem Obibokiem” to produkty przeznaczone raczej dla młodszych dzieci, podobnie jest i tym razem, bo to produkt głównie dla przedszkolaków.

„Moje Dinozaury” to puzzle i gra z wykorzystaniem kości oparta na układance. Produkt dla 1-4 dzieci w wieku 3-10 lat. Zawartość pudełka obejmuje: 6 sześcioelementowych puzzli, 2 kostki, instrukcję, 2 tekturowe modele dinozaurów, naklejki.

Limit wiekowy został wydłużony ze względu na użycie kostek i możliwość wykonywania prostych rachunków na ściankach z wynikami – dodawanie i odejmowanie oczek. Wydaje nam się jednak, że dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej raczej już po zabawkę nie sięgną, bo układanki będą zbyt proste.

Modele dinozaurów zbudowane są z 2-3 fragmentów i Młody Giercownik potrafił złożyć je samodzielnie, podobnie zresztą puzzle. Córka zanim jeszcze wzięła się za układanki przyklejała kolorowe dinozaury. Puzzle są dobrej jakości, zdjęcia i opisy prehistorycznych gadów pokazano w instrukcji, zatem dzieci oglądają, a my czytamy.

Produkt oferuje dwa warianty zabawy, skupimy się na tym dla starszych dzieci, gdyż pierwsza gra to standardowe układanki. Rozgrywkę wygrywa gracz z większą liczbą kompletnych obrazków, a zabawę kończymy kiedy ułożonych zostanie 5 z 6 dinozaurów.

W opcji rozszerzonej, rozkładamy na stole wszystkie elementy. Gracze rzucają parą kostek. Każda układanka składa się z sześciu części ponumerowanych ściankami kostki 1-6 oczek. Dziecko bierze dwa fragmenty z odpowiednią liczbą oczek. Jeśli nie pasują, może odjąć lub dodać kropki na ściankach i wziąć element z wynikiem działania, oczywiście ze zbioru 1-6. Kiedy brakuje potrzebnych części w puli gry, możemy je wziąć od przeciwnika, ale nie w momencie, gdy ma już połączonych 4 lub więcej puzzli.

Ważne, że każdy kolejny dobierany przez nas fragment musi pasować do poprzedniego z układanki, zatem polować będziemy na konkretne wyniki na kostkach lub dokonywać takich obliczeń, żeby uzyskać wybrane numery. Po wyrzuceniu dubletu otrzymujemy dodatkowy ruch.

„Moje Dinozaury” to produkt bardzo interesujący, który nie tylko bawi, ale również uczy. Najfajniejsze w nim są kostki i działania, które wykonujemy na ściankach, za które nagrodą jest pozyskanie kolejnego pasującego elementu. Dzieci same wybierają rodzaj działania, mogą także grać taktycznie i jednocześnie rozpoczynać łączenie fragmentów z kilku układanek. Uczą się rachować oraz przyswajają sobie kolejność występowania liczb. Negatywna interakcja występująca podczas zabawy oddziałuje na emocje uczestników i dynamizuje rozgrywkę, nie niszczymy jednak układanek, które są prawie na ukończeniu, co cieszy dzieci. Wariant solo kiedy brakuje rodzeństwa także się sprawdza. Wydawca zaoferował najmłodszym praktyczne wykorzystanie matematyki w zabawie, a rodzicom i nauczycielom dostarczył mądrą pomoc dydaktyczną. Popularna wśród dzieci tematyka i dostosowane do nauki ich ulubione układanki. Przedszkolaki będą po to sięgały!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: „Moje Dinozaury” – unboxing

Film: „Moje Dinozaury” – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!