Recenzja gry planszowej Bawię się w Pamięć

Warto bawić się z dzieckiem w gry pamięciowe, ponieważ nasi milusińscy trenują zapamiętywanie, a przy okazji wesoło spędzają swój czas wolny. Nie każda gra memory jednak dziecku przypadnie do gustu, opisywany dzisiaj produkt wspomaga się piękną planszą, zatem powinien być to strzał w dziesiątkę!

„Bawię się w Pamięć” to gra bazująca na kartach i planszy przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 4 lat. Zajmie nam ok. 20-40 minut.

Sceneria gry to wyprawa safari. Teren parku, po którym podróżujemy został podzielony na trzy obręcze z polami na pionki, połączone między sobą drewnianymi mostami. Na każdej miejscówce znajdują się dzikie zwierzęta, ewentualnie drzewa czy sylwetka naszego dzielnego globtrotera i jego terenowego pojazdu. Poruszamy się pionkiem w dowolnym kierunku rzucając kostką. Stając na określonym obrazku musimy wyszukać identyczny na kartach, które leżą rozłożone obok planszy w układzie 5×5. Jeśli odkryta karta jest właściwa, bierzemy ją.

Gra jest przyjemna dla oka, kolory na planszy są ładnie dobrane, a karty zwierzaków bardzo sympatyczne – przypominają te z bajek dla dzieci. Podoba nam się swoboda ruchu w każdym kierunku, dzięki czemu mamy pewien wpływ na losowość wynikającą z rzutu kostką.

Na odwrocie planszy znajdziemy drugą grę – jest to standardowy tor ruchu w kształcie spirali. Wyruszamy tropem dzikich zwierząt rzucając parą kości. W zależności od pola, na którym stajemy tracimy kolejkę, przyspieszamy goniąc za interesującym nas zwierzakiem lub cofamy się gubiąc drogę. Nie jest to gra pamięciowa, ale dziecko powtarza liczenie w zakresie 2-12 wynikające z kostek i odpoczywa po intensywnym treningu umysłu z poprzedniej zabawy.

W trakcie rozgrywki dziecko rozwija pamięć oraz umiejętności analityczne – dodawanie oczek na kostkach, kolejność występowania cyfr i liczb, logiczne myślenie.

Polecamy ten produkt, pozytywna i mądra zabawka łącząca naukę i rozrywkę.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

Film: Bawię się w Pamięć – unboxing

Film: Bawię się w Pamięć – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!