Recenzja Gra Loteryjka Ubrania

„Kapitan Nauka” to edukacyjna seria obejmująca zagadki, gry i książeczki wspomagające rozwój dziecka poprzez kreatywną zabawę. Zaprezentujemy wam dzisiaj produkt przeznaczony dla najmłodszych dzieci „Gra Loteryjka Ubrania”. Pozostałe zawierające się w ofercie również wydają się wielce interesujące: Kolory, Zwierzęta, Rodzinka, Recykling.

Gra dla 1-6 dzieci od 3 lat, która zajmuje 10-30 minut. Produkt krajowej produkcji, eksportowany również za granicę.

Pierwsze, na co zwracamy uwagę to fajne opakowanie z rączką – trzyma się niczym małą torebkę, nic nie wypada, a wygląd jest kolorowy i rzucający się w oczy. Młody Giercownik już pierwszego dnia chciał otworzyć ten produkt oglądając jedynie pudełko. Sama nazwa i logotyp także pomysłowe, ponieważ kapitan zawsze pozytywnie się kojarzy, jako kompan, lider i człowiek ciekawy świata, jak każdy zresztą marynarz.

Wewnątrz znajdziemy 6 plansz, 36 żetonów oraz instrukcję z 4 wariantami rozgrywki. Wielkość komponentów możecie sprawdzić jeszcze przed zakupem, gdyż ilustracja żetonu została odwzorowana w jego naturalnej wielkości. Krążki są mocne, a rysunki ubrań wyraźne, wszystkie zapakowane w duży woreczek strunowy, zatem nie powinny się pogubić.

Na planszach widzimy cztery pory roku, dzięki czemu możemy porozmawiać z dzieckiem o sezonowości natury i zmianach zachodzących w przyrodzie. Odwzorowano tutaj typową pogodę oraz zabawy dzieci na świeżym powietrzu. Dwie pozostałe plansze to bal przedszkolaka oraz występy bardziej profesjonalne – ludowe i artystyczne. Każda z postaci nosi inną garderobę, którą będziemy dopasowywali w trakcie zabawy.

Pierwszy z wariantów rozgrywki przeznaczony jest dla najmłodszych dzieci. Teraz to my musimy wyszukać 6 żetonów oraz planszę, na której dziecko będzie ustawiało krążki.

Kolejny wariant to więcej plansz w grze oraz pula żetonów, z której dziecko wyszukuje odpowiednie kółeczka, a następnie je dopasowuje.

Trzecia opcja wykorzystania produktu jest zupełnie inna od reszty, gdyż bawimy się w grę pamięciową. Zakrywamy żetony, jak w memory. Każdy z uczestników po kolei odkrywa jeden z nich i jeśli pasuje, to umieszcza na swoim obrazku. Dziecko musi obserwować krążki podnoszone przez pozostałych uczestników zabawy i zapamiętać ich lokalizację w rozłożonym układzie.

Ostatnia zabawa to taka „wolna amerykanka”, czyli wszystkie chwyty prowadzące do zwycięstwa są dozwolone – zasłanianie oczu, trzymanie się za ręce, chowanie żetonów, itp. negatywna interakcja.

Przedszkolaki kochają wszelkie dopasowywanie i porównywanie. Gra poprawia koncentrację uwagi i pozytywnie oddziałuje na spostrzegawczość dziecka. Gracze trenują manipulację rękami oraz rozwijają swój refleks. Podoba nam się jakość komponentów oraz ich rozmiary, które są dostosowane do potrzeb małych dzieci. Świetnie, że wydawca zaproponował kilka form aktywizacji młodego odbiorcy, dzięki czemu dzieci mają urozmaicenie i zabawa nie staje się monotonna.

Mądra zabawka, a do tego elegancko zapakowana, zatem nadaje się na upominek.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Gra Loteryjka Ubrania – unboxing

Film: Gra Loteryjka Ubrania – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!