Recenzja gry edukacyjnej Słówka

W grach słownych lub inaczej je opisując – krzyżówkowych, liderem rynku jest „Scrabble” i nic tego nie zmieni, czy to dobrze? Oczywiście, że nie, ponieważ kiedy brakuje realnej konkurencji, to jakość spada. Dzisiaj pokażemy wam grę „Słówka”, która może być interesującą alternatywą, a dostępną w naprawdę przystępnej cenie.

Gra dla 2-4 dzieci w wieku od 8 lat, która zajmuje ok 30 minut. W opakowaniu znajdziemy 84 żetony z literami i punktami za ich wykorzystanie, 4 stojaki na żetony, dwustronną planszę, ołówek z notesikiem na obliczenia oraz płócienny woreczek.

Dwa rozmiary planszy dają nam możliwość dostosowania czasu i powierzchni gry do liczby uczestników zabawy.

Każdy z graczy rozpoczyna krzyżówkę z 6 żetonami, na środku planszy na czerwonym polu umieszczamy startową literę i zaczynamy zabawę. Słówka będziemy układali tylko na jasnych polach. Każde kolejne musi zawierać chociaż jedną literę z poprzedniego. W swojej turze możemy także wymienić wszystkie 6 liter. Układamy tylko jedno słowo.

Punkty zbieramy za wykorzystanie określonych liter, ale także kiedy uda nam się otoczyć ciemne miejsce. Dzięki temu mamy tu pewną formę planowania i strategii – dokładamy się do wyrazu przeciwnika w taki sposób, żeby zamknąć pola bonusowe.

Gra jest ładnie wykonana. Plansza i żetony są dobrej jakości i w przyjemnych odcieniach kolorów. Większość z nas jest jednak przyzwyczajona do układania wyrazów w pionie lub poziomie, zatem raczej pozostanie przy starym „Scrabble”.

„Słówka” ze względu na atrakcyjną cenę mogą być dobrym wyborem dla placówek oświatowych, gdzie gry z racji ciągłego ich wykorzystania będą się szybciej niszczyły i warto zwrócić uwagę na koszty zakupu. Innowacyjne podejście do krzyżówki, oryginalne lecz bardzo nietypowe, na pewno – powiew świeżości. Warto spróbować!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: Słówka – unboxing

Film: Słówka – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!