Recenzja gry edukacyjnej Bawię się w Przyrodę

Młody Giercownik kocha zagadki. Córka uwielbia odgadywanie, ale bardzo często również sama wymyśla i zadaje nam interesujące ją pytana, w szczególności opisujące egzotyczne zwierzęta czy postaci z bajek. Jeśli wasze dzieci mają podobne zainteresowania, przeczytajcie o poniższej grze.

„Bawię się w przyrodę” to gra edukacyjna wraz z książeczką ćwiczeniową. Uczestniczyć w zabawie może 1-4 graczy w wieku od 4 lat, a trwa ona ok. 20-40 minut.

„Przyrodnik” to talia 52 kart oraz plakat z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta, rośliny oraz elementy krajobrazu. Zadaniem graczy jest odgadnięcie zagadek przyrodniczych umieszczonych na kartach.

Każdy z graczy otrzymuje cztery karty, pozostałe leżą zakryte. Rozpoczynająca osoba bierze kartę od osoby po swojej lewej stronie, czyta na głos pytanie, głośno odpowiada i wskazuje pasującą do niej ilustrację. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, karta wychodzi z gry, jeśli błędna – przechodzi na rękę odgadującego. Gracz, z którego puli wybierana była karta dobiera kolejną ze stosu i losuje zagadkę od osoby po swojej lewej stronie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zostanie bez kart. Czas na odpowiedź to 5 sekund, ale można dostosować pod młodsze dzieci i ich umiejętności.

Bardzo podobają nam się wierszyki na kartach. Są to proste rymowanki, z których jednak można się wiele nauczyć. Dzieci, w zależności od karty, rozpoznają wygląd opisywanego zwierzątka lub rośliny, jego nawyki żywieniowe, sposób poruszania się, rozmiary i charakterystyczne cechy, miejsce występowania. Poziom trudności jest zmienny, na kilku kartach sami się zatrzymaliśmy na moment. Najważniejsza dla nas sprawa – zagadki były interesujące dla dziecka i od razu po rozpakowaniu przeszliśmy na szybko przez całą talię. Córka nie wskazała wszystkich odpowiedzi, ale poszło jej całkiem dobrze i zabawa sprawiła jej wiele radości, co i nas cieszy. Ze słabych stron zabawki – papierowy plakat, zatem podatny na zniszczenia. Szkoda, że nie jest laminowany, podobnie jak mapy.

Dla wszystkich spragnionych kolejnych wyzwań związanych z przyrodą przygotowano książeczkę z zadaniami. Kolorowanie obrazków w celu odnalezienia ukrytych zwierzątek oraz darów lasu. Zaznaczanie zwierząt i owoców w oparciu o ich charakterystyczne cechy i nawyki. Wyszukiwanie wyrobów wykonanych z drewna. Łączenie kropek oraz samodzielne odwzorowywanie rysunków z gry. Rozpoznawanie miejsc zamieszkania rozmaitych gatunków zwierząt. Nauka o pogodzie i zjawiskach atmosferycznych. Łączenie małych zwierząt z ich dorosłymi rodzicami. Dopasowywanie odpowiednich liści do drzew. Nauka rozpoznawania sposobów zwierząt na przetrwanie zimy oraz wyrabianie u dzieci nawyku sprzątania świata. Nauka o sezonowości natury i zmienności pór roku. Wiedza związana z przetwórstwem owoców i warzyw na produkty spożywcze. Łączenie opisów z ilustracjami. Zakręcone labirynty, wykreślanie niepasujących elementów na obrazku. Dyplom dla Mistrza Przyrody.

Zadania zawarte w książce są bardzo różnorodne, wykonane w sposób interesujący dziecko. Polecenia są zrozumiałe, a książeczka estetyczna.

Świetny zestaw edukacyjny dla dziecka, które pragnie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przyrody, w szczególności rozpoznawania zwierząt. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

Film: Bawię się w Przyrodę – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!