Recenzja gry karcianej Łap psiaka

W zeszłym tygodniu recenzowaliśmy dla was bardzo przyjemną grę zręcznościową „Łap prosiaka”, teraz jej bliźniacza wersja, skierowana może bardziej dla mieszczuchów, czyli „Łap psiaka”.

Gra karciana dla 1-5 graczy w wieku od 7 lat, czas zabawy zajmuje ok. 15 minut. W opakowaniu znajdziemy 96 kart, żeton lidera, instrukcję. Produkt można śmiało łączyć w jedną całość z „Łap prosiaka”, mamy wtedy więcej karty i lepiej bawimy się w większym gronie, a rośnie również różnorodność zwierzątek do wyszukania.

Celem zabawy jest odnalezienie, jak największej ilości kart, każda następna podbierana z układu musi być identyczna z wcześniejszą lub różnić się tylko jedną cechą. W przypadku korzystania z żetonu lidera, karty nie mogą być identyczne.

Przed przystąpieniem do zabawy rozkładamy 30 kart w układzie 5×6, każdy otrzymuje kartę początkową i zaczynamy grę podbierając sobie kolejne do ręki. Wyścig o najlepsze karty trwa do momentu, aż uznamy, że nie można wziąć kolejnej z nich. Jeśli mamy rację, w nagrodę otrzymujemy jedną z kart do naszego uzbieranego stosu. Jeśli się mylimy lub popełniliśmy błąd podczas dobierania kolejnych kart, odkładamy uzbierany w tej rundzie stos – nie mamy punktów. Po każdej rundzie uzupełniamy luki w rozłożeniu i otrzymujemy nowe karty początkowe. Zabawa kończy się, gdy już nie wystarcza kart początkowych.

Wariant dla pojedynczej osoby, również identyczny z tym w „Łap prosiaka” – rozkładamy 32 karty na płaszczyźnie 4×8, karty na ręce to dodatnie punkty, karty na stole to ujemne. Musimy zminimalizować straty.

Sympatyczne czworonogi z „Łap psiaka” różnią się od świnek jedynie tym, że posiadają nosek i mordkę zamiast ryjka, zatem oba tytuły znakomicie się łączą. Zabawa z pomieszanymi kartami staje się bardziej wymagająca, ale za to mocniej ekscytuje, a elementów do sprawdzenia jest więcej, więc i gra ciekawsza, no i oczywiście dłuższa.

Bardzo polecamy ten produkt, a jeśli posiadacie „Łap prosiaka”, jest to tym bardziej znakomity wybór, żeby przy okazji odświeżyć i uatrakcyjnić i tak już świetną zabawę imprezową.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: Łap Psiaka – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!