Recenzja gry planszowej Kalambury Obrazkowe

Przyznam, że nie docenialiśmy potęgi gier typu kalambury, do czasu aż zaczęliśmy częściej spotykać się z dziećmi. Za każdym razem o nie pytały! Dorośli grają w kalambury najczęściej podczas imprez, a młodsi gracze zawsze są gotowi.

„Kalambury Obrazkowe” to świetny pomysł na zabawę z młodszymi dziećmi, które potrafią już się artykułować, a z płynnym czytaniem mogą mieć jeszcze problemy. Produkt dla 2-4 drużyn, oficjalnie w wieku od 7 lat, co nie przeszkadza nam bawić się z 4-latkami. Maluchy mogą nie rozumieć jeszcze wszystkich haseł, czasem potrzebują wsparcia, ale uczestniczą w grze na równi ze starszymi rówieśnikami i rodzicami.

W opakowaniu znajdziemy karty z obrazkami z podziałem na trzy talie (przedmioty, osoby i zwierzęta, czynności), planszę, 80 żetonów punktów, 4 pionki i kostkę, klepsydrę do odmierzania czasu, instrukcję.

Karty nie są śliskie, dzięki czemu nie zlepiają się ze sobą i łatwiej je tasować. Obrazki są duże i kolorowe, zrozumiałe dla dzieci. Pola na planszy oznaczone są barwami odpowiadającymi poszczególnym rodzajom kart oraz symbolami: pokazywanie (gestykulująca osoba), opowiadanie („a…”). Niektóre pola gwarantują nam podwojenie czasu przeznaczonego na prezentację, niektóre hasła możemy przedstawiać w parze z członkiem swojej drużyny (pole z dwoma postaciami). Po przejściu pola startowego otrzymujemy punkt, ale to my musimy o tym pamiętać i w stosownym momencie się upomnieć o znacznik. Znak zapytania, to własny wybór formy prezentacji.

Zabawa trawa aż do wybrania znaczników, ewentualnie sami ustalamy czas gry poprzez dobór odpowiedniej ich ilości.

Nie ma potrzeby rozpisywania się o kalambury, ponieważ wszyscy je znamy. W tym produkcie ważne jest to, że nie rysujemy, a pokazujemy i opowiadamy. Ponadto ilustracja widoczna na karcie pozwala nam zaprosić do zabawy najmłodsze dzieci, dzięki czemu znikają bariery wiekowe. Ładnie wykonany produkt przeznaczony dla młodszego odbiorcy, ale dobrze bawi się cała rodzina.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ALEXANDER.

Film: Kalambury Obrazkowe – unboxing

Film: Kalambury Obrazkowe – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!