Recenzja gry Memory na 3 sposoby Zabawy podwórkowe

Dawniej dzieci nie potrzebowały wiele, żeby dobrze się bawić na podwórku – wystarczyła skakanka, albo rozciągliwa guma, trochę kredy, żeby narysować pola do gry w klasy lub tor ruchu dla kapsli. Czasy się zmieniają, mamy więcej zabawek, ale za to zaczyna brakować nam towarzystwa i szybciej wszystko nas nudzi.

„Memory na 3 sposoby Zabawy podwórkowe” to klasyczna gra pamięciowa wzbogacona o zagadki bazujące na spostrzegawczości uczestników zabawy. Produkt dla pary lub więcej dzieci w wieku 2-9 lat, czas gry to ok. 20 minut. W opakowaniu znajdziemy 20 dużych kart oraz instrukcję. Na chwilę obecną w serii znajdziemy jeszcze „Świat baśni”.

Zaczniemy od ilustracji na kartach. Te sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, przypominają obrazy z dawnych lat malowane farbami. Widzimy tutaj dzieci i sposoby na spędzanie wolnego czasu na podwórku – gra w gumę, klasy, głuchy telefon gra w chowanego, ciuciubabkę, kapsle, skakankę, hula-hoop. Karty są twarde i rozmiarowo należą do jednych z największych, z jakimi mieliśmy styczność w grach pamięciowych.

Pierwszy wariant gry to standardowe memo. Zakrywamy karty, tworzymy układ. W swojej turze odkrywamy parę i jeśli jest to ta sama zabawa – karty bierzemy. W tym przypadku mogą bawić się nawet dwulatki.

Spostrzegawczość to druga forma zabawy. Tym razem także wyszukujemy pary, ale bystre oko zauważy, a palec wskaże, czym się one różnią. Każda para to trzy różnice, musimy się umówić, jaką ilość należy wskazać, dopiero wtedy wolno nam wziąć karty. Kiedy popełnimy błąd, pozostają one na swoich miejscach. Wydawca sugeruje, żeby w tej opcji grać z dziećmi w wieku od 4 lat.

Refleks to trzecia gra z tego cyklu. Tym razem pamięć i spostrzegawczość nie wystarczą, aby cieszyć się zwycięstwem, liczy się również zręczność. Nie czekamy na swoją kolejkę, kto szybciej wskaże różnice na odkrytych kartach ten je zdobywa. Podczas gry czuje się rywalizację i oddech konkurenta na plecach. Dzieci w wieku 6 lat najchętniej zasiądą właśnie do tej wersji gry.

Produkt jest świetny. Z jednej strony wzrusza dorosłych, bo przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, z drugiej – zachęca nas, żebyśmy razem ze swoimi pociechami spędzali czas wolny – grając w domu, ale także na świeżym powietrzu. Nasi milusińscy ćwiczą swoją pamięć zapamiętując ułożenia kart, spostrzegawczość – znajdując różnice na obrazkach, a także szybkość reakcji, bo ostatnia z zabaw to wyścigi.

Zabawka godna uwagi rodzica, w szczególności, jeśli macie parkę lub kilkoro dzieci, a rodzeństwo nie jest w tym samym wieku – w tym przypadku kilka lat różnicy nie zrobi, wszyscy dobrze się bawią przy jednej grze.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Memory na 3 sposoby Zabawy podwórkowe – unboxing

Film: Memory na 3 sposoby Zabawy podwórkowe – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!