Recenzja gry edukacyjnej Litery Piszę i zmazuję

Kapitan Nauka spogląda przez swoją lunetę. Wypatruje wiedzy na horyzoncie i ten właśnie produkt jest idealnym jej nośnikiem. Gra edukacyjna, a może bardziej zabawka naukowa? Nazewnictwo ma mniejsze znaczenie – ważne, że pomaga!

W opakowaniu przypominającym torebkę kopertówkę znajdziemy książkę z zadaniami oraz 31 dużych kart, na których trenujemy pisanie liter, wydawca nie zapomniał nawet o ścieralnym flamastrze. Zestaw ma wspierać rozwój grafomotoryki oraz doskonalić kompetencje językowe najmłodszych odbiorców. Produkt dedykowany jest dla dzieci od 4 roku życia.

Karty są śliskie i bez problemu można zetrzeć wszelkie napisy pozostałe po wcześniejszych próbach. Dzielą się na karty liter, czyli cały alfabet oraz 7 dodatkowych, bardziej rozrywkowych kart, przeznaczonych do trenowania manipulacji dłoni i palców: tworzenie rysunków po kropkach, znajdywanie, zakreślanie i łączenie liter. Wszystkie karty alfabetu są identycznie skonstruowane – wzorcowa litera oraz strzałki ruchu pisaka, górna linijka na szlaczki, dolna na własne litery, a na drugiej stronie rysunek z napisem po kropkach i dwie linijki na kopie dziecka. Wszystko jest przemyślane i składa się na stopniowy proces zapoznawania przyszłego ucznia z literkami i wyrazami.

Do zestawu dołączona jest książeczka, którą można wykorzystać do utrwalenia zdobytej wiedzy. Zawiera kolorowe, proste łamigłówki. Dziecko rozwija swoje umiejętności kolorując szkice, szukając drogi w labiryncie czy rozwiązując szyfry. Dzieli znaki na cyfry i litery, zakreśla i rysuje przedmioty rozpoczynające się od wybranej litery, wykreśla wyrazy ze zbioru liter, odnajduje znaki ukryte w rysunkach. Różnorodność zadań nie tylko pomaga w rozpoznawaniu znaków, ale również w pisaniu. Ilustracje odnoszą się do świata, z którym dziecko ma bezpośrednią styczność.

„Litery Piszę i zmazuję” to pomoc dydaktyczna przeznaczona do nauki pisania pierwszych liter i prostych słów, rozwijania koncentracji i myślenia logicznego oraz ćwiczenia grafomotoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale przede wszystkim to przednia rozrywka. Dobrej zabawy i owocnej nauki!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Litery Piszę i zmazuję – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!