Recenzja gry edukacyjnej Liczby Piszę i zmazuję

Wydaje się, że wydawcy produktów przeznaczonych do nauki matematyki czasem zapominają, że poza umiejętnością obliczania wyników działań dziecko musi się także nauczyć pisania cyfr. Dopiero znając zapis za pomocą znaków i kolejność ich występowania po sobie można przejść do rachowania. Ten produkt nie pomija symboliki – serdecznie zapraszamy do recenzji.

Pozycja dla dzieci w wieku od 4 lat przeznaczona do nauki pisania cyfr i liczb oraz dodawania i odejmowania w zakresie 10. Rozwija koncentrację i myślenie logiczne, a dziecko ćwiczy grafomotorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. W poręcznym opakowaniu zmieszczono książeczkę z zabawami o tematyce matematycznej, 31 dwustronnych kart oraz flamaster.

Książka zawiera kolorowanki, rysunki z elementami do zakreślenia, wyliczanki, szyfry, podobne obrazki do porównywania, kropki do łączenia w odpowiedniej kolejności, znaki cyfr arabskich do uzupełnienia oraz odnalezienia na ilustracjach. Tematyka odnosi się do zwierząt, owoców i warzyw, słodyczy, poszukiwań skarbu piratów oraz wspomnień z wakacji.

Dużych rozmiarów karty są giętkie i śliskie. Sześć z nich to zestaw do rozruszania ręki i praktycznego oswojenia się z regułami korzystania z produktu: łączenie kropek w kompletne szkice, porównywanie wielkości, rysowanie symboli cyfr i odpowiedniej ilości przedmiotów, wykreślanie elementu niepasującego, wyszukiwanie kształtów.

Kolejne 25 kart to praktyczna nauka zapisu w zakresie 1-25 oraz ćwiczenia z dodawania i odejmowania do 10. Każda karta rozpoczyna się mini treningiem palców i dłoni, czyli rysowaniem szlaczków, następnie przechodzimy do zapisu cyfr i ostatecznie do liczb. Na drugiej stronie każdej z tych kart znajduje się działanie – na cyfrach oraz obiektach.

Podoba nam się uporządkowany charakter nauki wynikający z konstrukcji samych kart. Przechodzimy od podstaw do coraz bardziej zaawansowanych zagadnień. Świetnie, że metody zapisu połączono z obliczeniami.

Solidny produkt, który warto wykorzystać w domu oraz w przedszkolu jako pomoc dla nauczyciela.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Liczby Piszę i zmazuję – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!