Recenzja gry planszowej Tomcio i wiosenne porządki

Zapraszamy do recenzji tytułu dla najmłodszych odbiorców „Tomcio i wiosenne porządki”. Jest to połączenie gry planszowej z układanką. Autorem pozycji jest znany projektant gier dla dzieci, który w zeszłym roku zdobył niemiecką grę roku w tej właśnie kategorii za „Epokę Kamienia Junior”.

Z oznaczeń pudełkowych jest to gra dla 2-4 osób w wieku od 3 lat, ale tak naprawdę uzupełniać puzzle można w wariancie solo, a śmiało dołączyć do zabawy mogą nawet dwulatki.

W opakowaniu znajdziemy planszę, którą jest okrąg składający się z 6 części, 18 przedmiotów, którymi wypełniać będziemy puste miejsca w pokoju, drewnianą figurkę Tomcia służącą bardziej jako ozdobnik lub ludek do zabawy, 6 dysków – punkty, kolorową kostkę oraz instrukcję.

Przygotowanie do gry jest szybkie, podobnie zresztą jak przebieg rozgrywki – max 15 minut. Tworzymy okrąg, wszystkie fragmenty umieszczamy w jego centrum i mieszamy ze sobą. Możemy trzymać je odkryte, lub odwrócić drugą stroną. Pierwsza opcja to dopasowywanie po barwach oraz kształcie, druga to łączenie tylko z obrysu danego przedmiotu. W trakcie zabawy będziemy rzucali kostką i w zależności od wylosowanej ścianki uzupełniali określoną powierzchnię. Jeśli uda nam się dopasować wszystkie puzzle danego typu otrzymujemy krążek, a dziecko z największą liczbą takich dysków na koniec zabawy wygrywa grę.

Warto zwrócić uwagę, że komponenty są twarde i stosunkowo odporne na zniszczenia. Figurka, kostka i dyski są drewniane, zatem naturalne. Gra jest kolorowa i ładnie wygląda. Rozłożona przypomina okrągły pokój z rozrzuconymi pośrodku przedmiotami.

Dziecko ćwiczy rozpoznawanie kształtów i barw, uczy się zabawy w grupie, nabiera nawyku sprzątania u siebie w pokoju. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, radzenia sobie z własnymi emocjami.

„Tomcio i wiosenne porządki” idealnie pasuje do nazwy serii „zagraj ze mną” – dziecku powtarzać nie trzeba, samo zacznie rozpakowywać i bawić się razem z nami. Miły produkt dla najmłodszych graczy.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!