Recenzja gry edukacyjnej Kolory Angielski dla malucha

W grach edukacyjnych chętnie widzimy dodatki pomagające nam lepiej zrozumieć i wykorzystać produkt w kształceniu potomstwa, dlatego ucieszyliśmy się, kiedy zobaczyliśmy miniaturową książeczkę odnoszącą się nie tylko do reguł gry, ale przede wszystkim do metod pedagogiki małego dziecka.

„Angielski dla malucha” to przyjemna seria produktów dla młodszych dzieci, których zadaniem jest nauka przez zabawę. W serii poza omawianym dzisiaj produktem ukazały się: „Pierwsze słowa”, „Owoce i warzywa”, Zwierzęta”. Bawić mogą się już dwulatki!

Produkt bazuje na 17 kartach obrazkowych. Są one dwustronne, z jednej strony widzimy barwę oraz jej nazwę zapisaną w języku angielskim, a z drugiej przykłady obiektów w wybranym kolorze – przedmioty, warzywa i nasiona czy zwierzęta. Karty są kwadratowe, śliskie, ilustrowane w intensywnych i wyrazistych barwach, grubsze od standardowych w klasycznej talii.

Autorzy pragną popularyzować nauczanie metodą Glenna Domana. Są praktykami z trójką własnych dzieci, z których jedno czytało już w wieku 1,5 roku! Nie trzeba lepszej rekomendacji niż doświadczenie z życia wzięte. W swojej publikacji uświadamiają rodziców w jakim wieku rozpocząć u dziecka naukę języków, dlaczego warto je uczyć w domu, czym jest dla dziecka dwujęzyczność, zaprezentowano też metody kształcenia najmłodszych. Dowiemy się czym jest immersja, co to czytanie globalne oraz jak znaczące dla dziecka jest oddziaływanie na wiele zmysłów. Znajdziemy tutaj podpowiedzi i skuteczne sposoby nauki, przykładowo rolę rozwieszanych etykiet. Na zakończenie opis najczęściej popełnianych przez rodziców błędów w trakcie domowej edukacji dziecka oraz słowniczek kolorów.

Propozycje zabaw z dzieckiem z wykorzystaniem omawianego produktu są następujące: prezentacja obrazkowych kart pojedynczo lub w zestawach, wspólne i samodzielne czytanie, nazywanie kolorów oraz obiektów o wybranych barwach, rozszerzanie bazy obiektów o nowe spoza gry, podział kolorów na zimne i ciepłe oraz wesołe i smutne, wykorzystanie kart jako fiszek, ukrywanie i poszukiwanie kart, zabawa ze znajomymi słowami, karciany pociąg – dokładanie poznanych kart w formie wagonów.

Świetny tytuł dostępny w atrakcyjnej cenie, łatwy do transportu, estetycznie wykonany oraz prosty w użytkowaniu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Kolory Angielski dla malucha – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!