Recenzja gry planszowej Szukaj szukaj

„Szukaj szukaj” udowadnia, że warto starać się i wymyślać własne gry, bo te interesujące mogą zostać wydane, a my staniemy się autorami i projektantami zabawki dla swojego dziecka. Miła perspektywa, a jaka satysfakcja!

Dzisiejsza pozycja to gra karciana dla 2-4 graczy w wieku 5-10 lat. W opakowaniu znajdziemy talię dużych rozmiarów kart, planszę z ruchomą wskazówką, instrukcję- plakat z grą.

Na każdej z kart widzimy 6 obiektów – mogą to być różnego typu przedmioty, ale również rośliny i zwierzęta. Rysunki są typowe dla dzieci, wyglądają jak z bajek. Talia podzielona jest na karty z rewersem zielonym i pomarańczowym – te zadania są trudniejsze dla dzieci. Autorka proponuje trzy warianty zabawy, a plakat generuje wiele własnych dodatkowych pomysłów.

Pierwsza gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to zagadki w formie pytanie- odpowiedź. Korzystamy tylko z zielonej talii – łatwiej zauważyć różnice na prezentowanych tutaj obiektach. Wybieramy ze stosu 20 losowych kart, następnie będziemy po kolei je odsłaniać i zadawać pytania. Zadaniem graczy jest odnalezienie najmniejszego lub największego obiektu widocznego na karcie. Ważne, że porównujemy rozmiary, jakie występują w realu. Każda karta warta jest jeden punkt.

W drugim wariancie zabawy dla dzieci w wieku szkolnym będziemy posługiwali się planszą i kręcili kompasem. W zależności od wskazania strzałki zadaniem dzieci będzie odnalezienie największego obiektu, najmniejszego lub niepasującego do zbioru – symbol kasztana na planszy. Warto zadawać pytania naprowadzające młodszych uczestników gry na właściwą odpowiedź, wspólnie szukać podobieństw i typować obiekt inny od reszty. Nagrodą za rozwiązanie zadania jest karta – punkt oraz kontynuacja tury gracza.

Trzecia opcja to rozszerzenie tej powyższej, tym razem jednak do gry włączamy karty pomarańczowe i będzie trudniej o właściwe spostrzeżenia. W przypadku kwestii spornych, odpowiedzi do pytań znajdziemy w instrukcji.

Do gry dołączono plakat, na którym pokazano rozmaite obiekty porozrzucane w przestrzeni. Teraz to my wymyślamy reguły – możemy zaproponować dziecku wyszukanie wybranych rodzajów zwierząt, rysunków w danym kolorze lub cokolwiek przyjdzie nam do głowy. Fajne uzupełnienie gry podstawowej.

Gry polecane przez Smoka Obiboka to pozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym lub dla uczniów szkoły podstawowej. Produkty te podobają się Młodym Giercownikom ponieważ bazują na zgadywankach i zagadywaniu dzieci, wspólnym dochodzeniu do rozwiązania. Są kolorowe i miłe dla oka, a dodatkowo rozwijają wyobraźnię uczestników zabawy i uczą rozróżniania poszczególnych cech elementów. Nie inaczej jest z „Szukaj szukaj”, którą córka zaczęła przeglądać od razu po rozpakowaniu i szybko odnalazła się w obrazkowym świecie gry.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: Szukaj szukaj – unboxing

Film: Szukaj szukaj – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!