Recenzja gry edukacyjnej Owoce i warzywa Angielski dla malucha

Zielone pudełko od razu kojarzy nam się z roślinami i naturą. W dzisiejszych czasach nauka języków to podstawa, a otwarty rynek pracy daje niespotykane wcześniej możliwości kolejnym pokoleniom. Warto uczyć się wymowy i zapamiętywać słówka już od najmłodszych lat!

W środku znajdziemy znakomity poradnik odnoszący się do pracy z dzieckiem z wykorzystaniem produktu oraz 17 płytek z owocami i warzywami. Pozycja skierowana jest dla maluchów od 2 roku życia.

Na kartach widzimy obrazki przedstawiające owoce i warzywa oraz ich angielskie nazwy umieszczone poniżej. Po drugiej stronie obcojęzyczne wyrazy są powtórzone już większą czcionką i na odmiennym, kontrastującym z napisem tle. Kafle mają różne kolory, zatem dziecko może uczyć się również barw i wyszukiwać identyczne ich odcienie. Płytki są twarde i mocne, odrobinę śliskie, ale nie zlepiają się ze sobą.

Bawimy się pokazując rysunki, czytając wyrazy i wymawiając słowa. Kiedy dziecko identyfikuje dany napis z obiektem możemy układać karty ukrywając ich ilustracje, to dobra metoda na zapamiętywanie i sprawdzenie wiedzy malucha.

Poszczególne fragmenty tekstu z poradnika powielają się z tymi z „Kolory Angielski dla malucha”, zapraszamy więc do ostatniej recenzji tego produktu, natomiast my skupimy się na wątkach charakterystycznych tylko dla obecnego produktu.

Widzimy tutaj słowniczek wraz z wymową owoców i warzyw zaprezentowanych na kartach oraz interesujące rodzaje zabaw z owocami i warzywami. Pierwszym zadaniem powinien być podział na owoce i warzywa, następnie rozdzielenie obiektów według ich barwy lub kształtu na okrągłe- nieokrągłe. Warto porozmawiać z dzieckiem o nasionach i wytłumaczyć, które z owoców i warzyw mają w środku pestki. Kolejne interesujące pytana, które powinniśmy zadać dziecku to: „Co rośnie na drzewie?” i „Które owoce rosną w Polsce?”. Owoce i warzywa są bardzo zdrowe, można zatem wytłumaczyć dziecku, że niektóre z nich jadamy także na surowo. Zwróćmy uwagę malucha na smaki i wspólnie zastanówmy się, które z nich są słodkie lub kwaśne.

Produkt pozytywnie oddziałuje na spostrzegawczość dziecka, które uczy się cierpliwości i zaczyna koncentrować na zadaniu. Maluchy rozwijają swoją pamięć, poznają nowe słowa w języku obcym, ale również rozmawiają z nami o świecie roślin i darów, jakie te nam ofiarują. Czas spędzony z dzieckiem płynie nam szybko, a zabawa jest wesoła i wyjątkowo pożyteczna. Produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie, a niewielkie rozmiary ułatwiają jego przenoszenie.

Wartościowa gra edukacyjna łącząca rozrywkę z kształceniem na etapie przedszkola.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Owoce i warzywa Angielski dla malucha – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!