Recenzja gry karcianej Fliper

„Fliper” udowadnia nam, że małe gry także potrafią być pięknie wydane – metalowa trójkątna puszka, intensywny, zwracający uwagę kolor, ciekawa gra w środku. Bardzo nas cieszy, że powstała znakomita alternatywa dla „Dobble”, naszym zdaniem dla starszych graczy pozycja ta jest nawet lepsza od swojej koleżanki, która zaczynała już nam się ogrywać i powszednieć.

Gra karciana dla 2-8 graczy w wieku od 6 lat, zajmująca ok. 15 minut. W świetnej puszce zamknięto: 10 żetonów, 54 karty, instrukcję.

Karty o kształcie trójkąta równobocznego z zaokrąglonymi rogami są śliskie i stosunkowo giętkie, ale nie zlepiają się. Z jednej strony widzimy zbiór owoców, z drugiej cyfrę lub wybrany, pojedynczy owoc.

Żetony również są dwustronne, ale zachwyca nas w nich przede wszystkim masywność, są ok. dwa raz grubsze od standardowych żetonów występujących w grach. Obrazki są identyczne z tymi występującymi na kartach. Kształty przypominają prezentowany owoc lub są okrągłe dla cyfr.

Instrukcja w przystępny sposób opisuje zasady trzech wariantów rozgrywki.

Każdy z graczy otrzymuje kartę i patrzy na stronę z cyfrą lub owocem, następnie odkrywamy wierzchnią kartę ze stosu i szybko liczymy. Jeśli na naszej karcie jest cyfra to podajemy nazwę owocu, którego liczebność się zgadza. Jeśli widzimy wizerunek owocu to podajemy cyfrę odpowiadającą jego ilości w zbiorze. Kiedy odpowiemy poprawnie, zdobywamy kartę wartą jeden punkt, gdy błędnie – tracimy możliwość gry w obecnej rundzie.

Kolejny wariant gry to „Łap żetony” – w trakcie zabawy chwytamy odpowiedni żeton z cyfrą lub owocem. W grze występuje negatywne interakcja, ponieważ możemy zdobyć żetony przeciwnika, jeśli oczywiście mamy do tego prawo wynikające z danej karty. Zabawa trwa do momentu, aż któryś z graczy zbierze 4 z nich.

Ostatnia opcja zabawy to „W szeregu zbiórka” – tym razem to nie pojedynczy wizerunek na karcie odpowiada za nasze działania. Żetony układamy obok siebie, widzimy zatem które z symboli będą ważne w kolejnej rundzie ignorując jednocześnie aktualne pojedyncze oznaczenia na kartach. Ich kolejność w rzędzie decyduje o tym, jakiego powiązania będziemy poszukiwali. Jest to wariant, w którym istnieje pewna forma zaplanowania naszych ruchów – widzimy przyszłość. Wygrywa osoba z największą liczbą żetonów po 10 kolejkach.

„Fliper” jest świetną pozycją na imprezę ponieważ zasady gry są bardzo proste, bawić może się jednocześnie wielu graczy, nie ma także przestojów, bo wszyscy gramy na wyścigi. Jest znakomitą alternatywą dla „Dobble”, naszym zdaniem grą mądrzejszą, ponieważ nie wystarczy uważnie patrzeć, ale także szybko liczyć. Zabawa jest dynamiczna, wywołuje silne emocje. Im bardziej jesteśmy rozegrani, tym szybciej rośnie tempo gry. Nie znamy osób, którym gra się nie podoba – świetna zabawa i dużo radości.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FOXGAMES

Film: Fliper – unboxing

Film: Fliper – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!