Recenzja gry karcianej Dzika logika Kieszonkowiec logiczny

O logice krążą legendy. Ponoć tak samo wiele problemów wywołuje na prawie, zarządzaniu, psychologii czy matematyce. Zarówno kierunki ścisłe, jak i humanistyczne mają w programie ten przedmiot. Czy logika naprawdę jest logiczna? Studenci twierdzą, że nie, ale warto to przemyśleć. Oto „Dzika logika”!

„Kieszonkowiec logiczny” to kolejna gra karciana z serii edukacyjnej, tym razem są to zagadki i rozmaite łamigłówki trenujące umysł, zdroworozsądkowe myślenie, logiczne wyciąganie wniosków, ale również zadawanie pytań – tych najwłaściwszych, które naprowadzają nas na rozwiązanie problemu.

Gra dla dzieci od 12 lat i wszystkich starszych, a tak naprawdę zaciekawi nawet przedszkolaka, tylko małe dziecko z racji posiadanej wiedzy i doświadczenia nie rozwiąże zagadki. W opakowaniu znajdziemy 54 karty z zadaniami, zagadek jest jednak więcej, ponieważ na niektórych z nich zestawiono po dwie historyjki.

Karty mają standardowy format papieru i klasyczny rozmiar. Są numerowane, zatem rozwiązując zadania po kolei łatwo odnaleźć się kolejnego dnia. Rozwiązanie znajdziemy po drugiej stronie karty na szarym tle, nie śpieszmy się jednak z jej odwracaniem, a dokładnie przemyślmy odpowiedź!

Zadania opisane są w formie tekstowej, ale wiele z nich ma także wizualizację graficzną, czasem konieczną do udzielenia poprawnej odpowiedzi i naprowadzającą na właściwy trop. Niekiedy zadanie jest niezgodne z faktami, oderwane od rzeczywistości, sprzeczne logicznie, stąd właśnie wynikało będzie jego rozwiązanie.

Zagadki związane są z przesuwaniem piłeczek i zapałek, z matematyką – obliczeniami, ale także z geometrią i mapą. Nie mogło zabraknąć łamigłówek kojarzących się z iluzją i sztuczkami bazującymi na kartach do gry. Często zadania nawiązują do rozmaitych problemowych sytuacji z życia wziętych – wydostaniem jakiegoś przedmiotu, porównywaniem wybranych cech czy pojęcia czasu i prędkości. Bohaterami niejednokrotnie są też zwierzęta.

Rozwiązanie zawsze jest jedno, ale zdarza się, że znajdziemy własne- inne, wtedy po sprawdzeniu odpowiedzi okazuje się, że popełniliśmy błąd logiczny. Należy czytać powoli, dokładnie i bardzo uważnie, ponieważ każde słowo ma znaczenie i łatwo przegapić ukryty w zadaniu sens.

Fantastyczny trening dla umysłu, oczywiście nie za długi – zadania warto rozsądnie dawkować, ponieważ nie należą do prostych, w szczególności dla osób nie obytych z różnego rodzaju szaradami.

Mądra i rozwijająca zabawa, która wciąga i ciekawi, a im więcej rozwiązań za nami, tym większe chęci na kolejne oraz zgodność odpowiedzi. Świetny produkt, masę dobrej zabawy w atrakcyjnej cenie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Dzika logika Kieszonkowiec logiczny – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!