Recenzja gry planszowej Domki

„Domki” to gra planszowa dla najmłodszych dzieci w wieku 2-4 lat. Podtytuł produktu to „dobieranka”, ale reguły gry bazują na układance. Maluchom zabawa powinna się spodobać, ponieważ komponenty są kolorowe, a zasady banalne, gdyż wynikające z obserwacji i zależne od spostrzegawczości dziecka.

„Już gram” to seria dla najmłodszych dzieci. Poszczególne gry pozytywnie wpływają na rozwój dziecka oraz zachęcają do uczestnictwa w naszym ulubionym hobby. W opakowaniu dzisiaj opisywanego tytułu znajdziemy: 8 planszy domków, 8 żetonów zwierzątek, instrukcję oraz plakat edukacyjny.

Plansze ukazują zwierzątka oraz ich domki wraz z najbliższym otoczeniem. To jakby kadry wycięte z animacji lub ilustracje z książek dla dzieci. Z każdej scenerii możemy wyciągnąć fragment układanki z mieszkańcem domku.

Podstawowym zadaniem dziecka będzie dobór odpowiedniego lokum dla zwierzaka. Działanie ułatwi nam tło, które można prosto dopasować do całości obrazka.

Bawiąc się z dzieckiem w kolejną z gier należy obrócić plansze na drugie strony. Tutaj tło jest jednolite, gdyż ważne jest zwierzątko oraz jego cień. Dziecko porównuje i łączy elementy w jedną całość.

Produkt to znakomity punkt wyjścia do pogadanki z dzieckiem. Zadajemy pytania odnoszące się do legowisk poszczególnych zwierząt, ale także trenujemy spostrzegawczość – na każdym z rysunków odnaleźć można pochowane drobne elementy.

Instrukcja to nie tylko zasady gry, ale także gotowe ilustracje oraz podpowiedzi dla rodziców, jak pracować z dzieckiem.

Jakość komponentów jest dostosowana do potrzeb młodszych dzieci. Puzzle są dużych rozmiarów, stosunkowo twarde, a ilustracje sympatyczne, bardzo pozytywne.

„Domki” przypadną do gustu najmłodszym użytkownikom. Czas spędzony razem z dzieckiem na wspólnej aktywności zbliża członków rodziny i pogłębia więzi występujące między nami. Młody Giercownik uczy się o świecie i poznaje relacje, jakie obowiązują kiedy gra kilka osób – czekanie na swoją turę, konieczność namysłu przed wykonaniem działania oraz jego konsekwencje – ewentualna utrata kolejki. Miła pierwsza gra.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Domki – unboxing

Film: Domki – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!