Recenzja gry edukacyjnej Bitter sweet

Gry z serii „Kieszonkowiec” znakomicie sprawdzają się dla dzieci uczących się w szkole podstawowej, ponieważ świetnie obrazują przedstawiane zagadnienia. Znajdziemy tutaj tematykę z matematyki i angielskiego. Tym razem zapraszamy was do nauki przymiotników.

„Bitter sweet” to talia kart dla użytkowników w wieku od 9 lat, ale jest to oczywiście granica umowna uzależniona od naszych umiejętności językowych. Liczba graczy 2-8 osób, w zależności od rodzaju gry, a mamy ich kilka: „Klapek” (2-5 graczy), „Szachraj” (3-6 graczy), „Memory” (2-8 graczy), „Karuzela” (3-8 graczy). Czas zabawy to ok. 10-20 minut, w opakowaniu znajduje się instrukcja i karta ukazująca zakres słownictwa.

Karty klasycznych rozmiarów i formatu papieru. Kreska grafika kolorowa i wywołująca właściwe skojarzenia, ale obrazki przypominają nam bardziej ekspresję rodem z plakatu niż z bajek, zatem i starsi gracze będą zadowoleni.

Wszystkie gry są nam znajome, ponieważ w serii „Kieszonkowiec” rozgrywki powtarzają się i uzupełniają, dzięki czemu ucząc się przykładowo czasowników, z łatwością przechodzimy do zabaw z przymiotnikami. Możemy także łączyć talie ze sobą i stosować w tych samych typach gier.

„Karuzela” polega na zebraniu przynajmniej dwóch par, a każdy z graczy pozbywa się niepasującej karty podając ją do sąsiada.

„Memory” to klasyczna gra pamięciowa polegająca na poszukiwaniu par w zakrytym układzie kart.

„Szachraj” to znany starszym graczom „Piotruś” – schodzimy z par, a osoba z najmniejszą liczbą kart na ręce w ciemno ciągnie ją od kompanów. Na koniec pozostanie „Szachraj” bez pary, w tym przypadku jest to karta z głową kota z przymiotnikiem „serious”.

„Klapek” – gracze wykładają jednocześnie pojedyncze karty i pierwsza osoba, która znajdzie parę zyskuje pierwsze punkty. Kto uzbiera ich najwięcej wygrywa partię.

Odmienne określenia i cechy ukazane na kartach łatwo zrozumieć i rozpoznać. Każda para to na ogół ten sam rodzaj zwierzęcia, przedmiotu czy scenka, ale w odmiennej aranżacji – różne kolory, wyraz twarzy, wystrój i przestrzeń, rozmiar lub waga czy poza postaci. Przykłady obrazów o przeciwnych znaczeniach to chociażby piórka i gościu ze słoniem na plecach, kowadło i poduszka, słońce i księżyc, fryzura afto i proste długie włosy. Nam bardzo spodobał się stary „maluch”, czyli Fiat 126p oraz sportowy kabriolet będący jego kosztowną kontrą.

Karty łatwo przenosić, słownictwo należy to tych najczęściej stosowanych w powszechnych rozmowach, a ilustracje są ładne i zabawne.

Pozycja, którą warto posiadać, kiedy zapamiętywanie słówek nie jest naszą mocną stroną. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Bitter sweet – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!