Recenzja gry edukacyjnej Na 200% Kieszonkowiec matematyczny

Przed wami kolejny z „Kieszonkowców”, czyli karcianych gier do nauki przedmiotów, tym razem będzie to matematyka, ale o poziom wyżej niż „Trzecia połowa”, gdyż trenowali będziemy nie tylko ułamki, ale również zapis procentowy.

„Na 200%” to talia kart i 5 gier typowych dla produktów kieszonkowych, a zatem Memory I i II, „Klapek”, „Karuzela”, „Szachraj”. Średni czas gry to ok. 10-20 minut, a bierze w nich udział 2-8 graczy w wieku od 11 lat. Gry bazują na zbieraniu par identycznych wartości w odmiennym zapisie, ale nie będziemy ich szczegółowo opisywali, gdyż wszystkie są identyczne dla „Kieszonkowca” i odsyłamy do poprzednich recenzji.

Autorki są nauczycielkami matematyki, w tym również na etapie wczesnoszkolnym i wiedza merytoryczna oraz doświadczenie pedagogiczne pań z ich pracy zawodowej przekładają się na kształcenie za pośrednictwem gier karcianych.

Karty są bardzo podobne do tych z „Trzeciej połowy”, ale znajdujemy i nowe, gdyż dochodzą nam procenty – zwracamy zatem uwagę przede wszystkim na setne części całości. Będziemy je ćwiczyli w podziale na 5, 10, 100 oraz na rozdzielonych całościach, typu pojedyncza rękawiczka dla 50%. Ciekawą sprawą jest także zapis wagowy w kg i dag oraz objętości w ml i litrach. Wspaniałym pomysłem na pokazanie 9/100 były okna z zapalonym światłem w bloku mieszkalnym, ale równie udany jest dżem z 70% owoców oraz grosze w stosunku do pełnych złotówek. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego tortu z jego smakowitymi kawałkami, a idealna pełnia to księżyc w jednej ze swoich faz.

Ilustracje pobudzają wyobraźnię młodych matematyków, a uczestnicy zabawy zmuszeni do porównywania wartości w odmiennych zapisach rozwijają swoją spostrzegawczość, koncentrację uwagi i wreszcie szybkość liczenia. Kojarzymy podobieństwa i łączymy karty w pary lub czwórki dla Memory II.

Genialny produkt do nauki w domu, podróży czy w szkole, jako pomoc pedagogiczna dla nauczycieli lub mądra rozrywka dla dzieci podczas przerwy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Na 200% Kieszonkowiec matematyczny – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!