Recenzja gry Memo Endo Świat misia

W świat gier planszowych warto wprowadzać już najmłodsze dzieci, ponieważ maluchy bardzo szybko łapią zasady, a nauka przez zabawę to przecież najlepsza, gdyż najprzyjemniejsza z form rozwoju. Standardowo produkty oferowane są najwcześniej od 2 roku życia dziecka, tak jest również w przypadku dzisiaj omawianej pozycji.

W serii Endo zakupić możemy kilka produktów, są to puzzle „Epoka smoka”, memory skierowane przede wszystkim do chłopców „Świat misia” oraz – bardziej dla dziewczynek – domino „tylko dla prawdziwych księżniczek”.

„Świat misia” to gra pamięciowa dla 2-4 osób. Wewnątrz pudełka ukryto 27 par obrazków oraz instrukcję. Naszą uwagę zwraca przede wszystkim ręcznie rysowana grafika, która bardzo przypomina nam ilustracje z popularnej serii książek dla odrobinę starszych odbiorców – „Mikołajek”.

W mechanice nie ma nic wymyślnego – jest to standardowe memory, czyli odkrywamy dwie płytki w swojej turze i jeśli tworzą parę, wyciągamy je z układu. Jeśli karty nie pasują, pozostają na swoich miejscach. Wygrywa dziecko z największą liczbą par.

Karty są twarde i stosunkowo odporne na rączki małego dziecka, na ząbki oczywiście już nie, ale tutaj istotna staje się rola rodzica lub opiekuna i jego uważna obserwacja zabawy, a najlepiej wspólne uczestnictwo.

Poza znakomita kreską rysownika, która sprawia, że produkt tak bardzo nam się podoba, dla małego gracza ważne stają się również kolory – każde tło danej pary to inna barwa. A co na obrazkach? Wszystko, czym otacza się zaradny miś – ubranka, pszczółki z ich ulem, portrety domowników, inne przyjazne zwierzątka, itp., a całość jakże miła dla oka.

Z rozgrywki płyną same korzyści – trening manualny, pamięciowy, wzrokowy – spostrzegawczość i koncentracja, nie zapominajmy również o cierpliwość i zasadach wspólnej zabawy, zatem czekania na swoją kolejkę i ustępowanie innym uczestnikom spotkania.

Spiżarka misia jest wyjątkowo urocza i gra odpowiada dzieciom, zatem i my polecamy.

Ilustracja ze strony wydawcy, którym jest GRANNA.
świat misia

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!