Recenzja gry karcianej Australia Kangurów

Od pewnego czasu szukaliśmy quizu o Australii, ponieważ państwo to i kontynent nas zafascynowały z uwagi na egzotykę fauny i flory oraz izolację od reszty świata. Koszty zwiedzania kolosalne, nawet we własnym zakresie, pozostają więc książki i gry oraz podróże palcem po mapie.

„Australia kangurów” to karciana gra edukacyjna w formie quizu, zatem otrzymujemy zestaw pytań i odpowiedzi. Produkt dla 2-6 osób w przedziale wiekowym ok. 6-9 lat. Ukazała się ona w serii „Dookoła świata”. Pozostałe gry, które możemy nabyć do kompletu to: „Dwie Ameryki”, „Dzika Afryka”, „Egzotyczna Azja” oraz „Wesoła Europa”. Są to pozycje wyprodukowane w Polsce. Wydawcę kojarzymy raczej z cyklem „Dzieci kontra rodzice”, warto jednak pokazać i ten produkt.

W opakowaniu znajdziemy standardową talię kart w klasycznych rozmiarach oraz instrukcję. Na każdej z nich widzimy trzy pytania, składające się na całkiem sporą bazę wiedzy – 159 prawidłowych rozwiązań. Jest także jedna karta „pułapka”. Wygrywa ten z uczestników zabawy, który udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. Rywalizacja jest emocjonująca, ale musicie lubić zabawę w odpytywanie.

Gra nam się podoba, ponieważ tematyka jest nam bliska i bardzo nas interesuje. Uważamy, że przypadnie do gustu również uczniom, bo czy nie są fascynujący Aborygeni, kangury, misie koala i psy dingo? Są tutaj informacje praktyczne oraz ciekawostki, wiele faktów będących znakomitym przewodnikiem po tym wyjątkowym regionie globu.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!