Recenzja Puzzli ortograficznych H i CH

Dawno już nie było u nas zabawki kreatywnej, w tym przypadku otrzymujemy poza puzzlami również kostkę, zatem w zasadzie można o niej powiedzieć też gra edukacyjna. Jakbyśmy jej nie nazwali, przyda się w domu, ponieważ błędów ortograficznych robimy coraz więcej, czemu sprzyja automatyczne ich korygowanie w edytorach tekstu.

„Puzzle ortograficzne H i CH maxi” od wydawnictwa Alexander to produkt dla 2-4 osób w wieku od 7 lat – typowo dla uczniów szkoły podstawowej. Tak naprawdę możemy się również bawić w pojedynkę i testować swoją wiedzę z pisowni języka polskiego – z rywalizacją jest oczywiście bardziej ekscytująco. W opakowaniu znajdziemy 60 tabliczek, klepsydrę, kostkę z literami oraz instrukcję.

Tabliczki to zupełnie niemałych rozmiarów tekturowe żetony z wyrazami, w których wycięto kwadracik z „h” lub „ch”, dodatkowo otrzymujemy rysunek odpowiadający każdej z zapisanych nazw. Maxi w tym przypadku to naprawdę wystarczający rozmiar.

Klepsydra jest standardowa, ale przydaje się w grze na czas albo kiedy któryś z zawodników zastanawia się zbyt długo i potrzebuje delikatnej motywacji do pośpiechu.

Kostki warto używać, aby to los zdecydował, których liter będziemy musieli użyć w danej turze.

Podoba nam się, że wydawca w całkiem atrakcyjnej cenie zapakował naprawdę dużo tabliczek, upłynie wiele czasu zanim wszystkich ich nauczymy się na pamięć. Dla dzieci na etapie szkoły podstawowej jest to rewelacyjna pomoc dydaktyczna. Warto kontynuować naukę i zabawę z opisywaną serią.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!