Recenzja gry edukacyjnej Ssaki Świat wokół nas

Zacznijmy dzisiaj od susła – to taki nasz kolega wiewiórki ziemnej podobnej do Chipa i Dale z „Brygady RR”. Gatunek ten w Polsce w latach 70. XX w. całkowicie wyginął, ale został przywrócony i teraz stojące słupka susły można obserwować w ich naturalnych siedliskach. Warto zatem pomagać i cieszyć się z kontaktu z naturą!

Gra edukacyjna „Ssaki” to kolejna odsłona cyklu memory odnoszącego się do naszej krajowej fauny i flory. W serii gier pamięciowych ukazały się następujące pozycje: „Drzewa”, „Grzyby”, „Kwiaty polne”, „Owady”, „Ptaki”, „Ryby” oraz „Tworzę” do samodzielnych prac. Opisywany produkt to 20 par zdjęć rodzimych gatunków zwierząt, które nauczymy się rozpoznać i możemy odnaleźć w naszym otoczeniu. Fotografie są wyraźne i ukazują rzeczywisty wygląd zwierząt – nie są to bajkowe obrazki, widzimy więc każdy gatunek takim, jakim jest w realu, teraz wystarczy odszukać je na naszym podwórku.

Warto wytłumaczyć dziecku, że ssaki mogą być różne, są nimi jeże, foki, lisy, łosie, dziki, krety czy jelenie, a nawet niedźwiedzie i my sami. Każde stworzenie jest odmienne – różnią się rozmiarem, wagą, budową ciała, środowiskiem i trybem życia, ale wszystkie ssać będą mleko mamy, jak noworodki.

Gra pamięciowa, dlatego wszystkiego podwójnie. Standardowo, jak to w memory, będziemy rozkładać zakryte płytki i w swojej turze odkrywać parę, a jeśli będzie bliźniacza, wyciągać z układu.

Produkt rozwija pamięć, poprzez zapamiętywanie fotografii i miejsca położenia płytki. Dziecko ćwiczy koncentrację, skupia uwagę na grze i działaniach własnych oraz reszty graczy, poprzez zabawę uczy się wyglądu oraz nazw ssaków.

Warto zagrać, ponieważ dobór zwierząt jest bardzo interesujący. Od małych gryzoni po króla puszczy, czyli żubra, ale także latające nietoperze nocki czy ukrywające się pod ziemią kreciki, nie zapominając o innych – mniej lub bardziej egzotycznych, jak ryś euroazjatycki.

Polecamy, jako zabawkę edukacyjną oraz pomoc dydaktyczną. Dobre wykonanie i rozrywka, a ponadto piękna idea i szlachetne działanie – ochrona przyrody, dziedzictwa naturalnego.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JACOBSONY.

Film: Ssaki Świat wokół nas – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!