Recenzja talii kart Eco

Ekologia to ważna kwestia, dla przyszłych pokoleń tym bardziej, bo każda kolejna generacja produkuje coraz więcej odpadów i bardziej zanieczyszcza. Uświadamianie przyszłych dorosłych o konieczności segregacji odpadów i ich ponownym wykorzystaniu warto rozpocząć jak najwcześniej, bo im dłużej edukujemy, tym skuteczniej wyrabiamy pozytywne nawyki. Styl życia zmienia się na bardziej aktywny, na każdym kroku widzimy kosze na śmieci, różne ich barwy nikogo już nie dziwią. Jest tylko jeden problem – pojedyncza śmieciarka podjeżdżająca pod kubły i pakująca wszystko do jednego kontenera, ale czy na pewno?

„Eco” to klasyczne karty do gry, które zachęcają do recyklingu, a jednocześnie przekonują nas, że odpadki mogą być fantastycznym tworzywem dla zdolnego artysty. W opakowaniu znajdziemy talię licząca 55 kart oraz dwie broszury – pierwszą już znacie, ukazuje ona gry, kolejna dotyczy segregacji odpadów.

Rewers karty przypomina nam trawę, przyglądając się z bliska dostrzegamy nachodzące na siebie zielone listki. Każdy kolor to inny rodzaj surowca, są więc plastikowe zakrętki od butelek, fragmenty potłuczonego szkła, metalowe śrubki oraz karton. Liczba elementów wzrasta na każdej mocniejszej blotce. Figury to kompozycje z określonego typu tworzywa, zatem powyginana i pokrojona plastikowa butelka z korkiem na kształt korony czy diademu, szklany flakonik z wachlarzem lub bez dla pana, metalowa puszka i konserwy o dostosowanych wycięciach, odpowiednio rozłożony karton. As to powiększony element występujący w liczbie mnogiej na blotkach. Joker jest zbudowany z różnych rodzajów odpadków wcześniej opisanych.

Rozdzielone śmieci to już wartościowy surowiec. W tekście przeczytamy, że recykling docelowo skutkuje zmniejszeniem kosztów odbioru, przejawia się w oszczędności energii oraz surowców i środowiska naturalnego. Autorzy obalają mit o samotnej śmieciarce – posiadają one przegrody na poszczególne rodzaje tworzywa lub opróżniają pojedyncze kosze.

Dowiemy się, że o recyklingu należy myśleć już na etapie zakupów. Są także ciekawostki – czy wiecie z jakiej ilości butelek można wyprodukować bluzę z polaru? Wykorzystanie starych przedmiotów do nowych celów oraz wymiana to również dobry sposób na zdrowe otoczenie. Poznajemy zasady segregacji na papier, szkło, tworzywa sztuczne z metalem, odpady biodegradowalne oraz zmieszane. Uczymy się, co należy wrzucić do odpowiedniego pojemnika, a czego nie wolno!

Przyznajemy się do tego, że nie wiedzieliśmy, że nie każde szkło wędruje do kubła z tym samym oznaczeniem, podobnie nie każdy papier do pojemnika z makulaturą. W ulotce opisano zwięźle i rzeczowo wszelkie istotne dla sprawy detale. Nie pominięto śmieci specjalnego rodzaju, jak odpady niebezpieczne, wielkogabarytowe, budowlane i remontowe, leki czy termometry rtęciowe. Na sam koniec rozpoczyna się proces odzysku, czyli nowy początek.

W znanej wam czarnej broszurze opisano reguły gry w „kierki”, „makao”, wist”, „remik” i „66”. U nas skrótowce znajdziecie w recenzji „Steampunk”, do której serdecznie zapraszamy.

Ekologia jest trendy, a bycie oszczędnym jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Produkt graficznie nie jest może tak zjawiskowy, jak „Steampunk” czy „Alianci”, ale jest pomysłowy i oryginalny, a idea zdrowego środowiska i powrotu do natury nigdy jeszcze nie była tak aktualna jak obecnie. Postaci na kartach rozwijają wyobraźnię dziecka i zachęcają do bycia kreatywnym oraz do własnej pracy przy projektach typu „zrób to sam”. Karty z wartością dodaną, sposobem na zdrowe i długie życie.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line (Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o. o.).

Film: Eco – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!