Recenzja gry zręcznościowej Skarpetkowy potwór

„Skarpetkowy potwór” jest przykładem na to, że już od najmłodszych lat można wdrażać dzieci w prace domowe, w tym sortowanie skarpetek – pochłania to wiele czasu, pomoc zawsze się przyda! Żarty na bok, gdyż tak naprawdę to porządna gra, w której dziecko uczy się rozróżniać drobne detale i ćwiczy szybkość reakcji – dopasowanie wzoru i refleks ręki.

Gra zręcznościowa w krajowej edycji od wydawnictwa, które znane jest ze znakomitej jakości swoich produktów, dostosowanych do potrzeb najmłodszych dzieci i oczekiwań ich rodziców. Produkty HABA dostępne są zazwyczaj w wysokich cenach, ale tym razem koszt nie jest wygórowany, warto tylko uważnie przejrzeć oferty. Liczba graczy 2-6 osób, wiek od 4 lat. Czas rozgrywki, przeciętnie ok. 10 minut, wszystko zależy od chęci i rozegrania dziecka.

W opakowania znajdziemy sprawcę tego całego zamieszania związanego z trudnością odnajdywania pary jednakowych skarpetek, a więc potworka – drewniany skrzat, którym mogą bawić się dzieci. Jeśli sprowadzacie produkt spoza kraju, zamiast żetonów o wyglądzie skarpetek możecie natrafić na karty, w wydaniu polskim mamy spinacze i właściwe skarpetki o znajomym wyglądzie i charakterystycznym kształcie w dziecinnym rozmiarze.

Elementy są duże i kolorowe. Różnią się barwą pasków, pięt i palców. Nasze zadanie jest niby proste – odszukać i skompletować pary, a na koniec zgromadzić ich jak najwięcej. Skarpetki są do siebie jednak bardzo podobne, trzeba skoncentrować się na kolejności poszczególnych barw, a te bywają mylące. Dla młodszych dzieci będzie to wyzwanie i frajda kiedy się uda.

Warto przy okazji porozmawiać z maluchami o praniu i bieliźnie. Konieczności jej zmieniania z uwagi na higienę i zdrowie, porządkowaniu rzeczy, ponieważ drobne elementy garderoby mogą szybko się pogubić w kątach domu – standardowo wpaść za pralkę.

Wesoła rozrywka, a sam produkt śmieszy ze względu na tematykę i tytuł, ale dzięki temu jest nam jakby bliższy, gdyż osobisty, taki swojski-domowy. Dobry wybór, jako jedna z pierwszych, radosnych gier dziecka. Warto zagrać!

Ilustracja ze strony wydawcy, którym jest HABA.

skarpetkowy potwór

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!