Recenzja gry karcianej Blok Ekipa Na melanżu

„Blok Ekipa” to rewelacyjny serial animowany dla dorosłych, który ukazuje naszą absurdalną rzeczywistość poprzez denko od butelki. Bohaterami są blokersi, którzy cierpią na niedostatki, nie zawsze mając nawet na ulubiony trunek. Suchość w gardle i pusta kieszeń pchają naszych niezbyt lotnych osiłków na drogę przestępstwa, ale cóż począć, człowiek nie wielbłąd…, zapraszamy do recenzji „Blok Ekipa Na melanżu”.

Gra karciana dla osób dorosłych od 18 lat, gdyż bezpośrednio związana ze spożyciem alkoholu. Bawi się minimum para, ale im więcej zaproszonych gości tym weselej. Czas zabawy określono na 15-60 minut, w zależności od mocy głowy i oprocentowania. Na talię składa się 14 rodzajów kart, a na grę dwa jej warianty.

Pudełko genialnie stylizowane na paczkę fajek. Karty w ilości 55 szt. są standardowych rozmiarów, śliskie i kolorowe. Animacje bezpośrednio nawiązują do serialu – postaci, piwko, samochodzik.

Pierwszy wariant gry polega na wypełnianiu poleceń odnoszących się do każdej z kart, a te zachęcają do picia. Spożywamy alkohol osobiście, wskazujemy innych, czasem tylko kobiety, innym razem mężczyzn, niekiedy jest to konkretna osoba, która nam towarzyszy. Bywa, że naśladujemy gesty lidera, a ostatni maruder pije. Są również zakazy – patrzenia w oczy oraz nakazy – układania rymów do „Księgi ulicy”, najsłabszy bard znowu popija. Wszyscy kreatywni skorzystać będą mogli z karty „Duch Bomby”, gdzie to my wymyślamy reguły do picia. Podczas zabawy przydadzą się słomki, ponieważ „Pan Wiesio” nie ma już siły utrzymać kieliszka. Cug alkoholowy przerywamy, gdy „Mama Patrzy”. Picie do lustra do ciekawych nie należy, zatem „Cieślak” wybiera trzech kompanów. Jest też „Szybki Szerszeń”, odnosi się jednak do naszych pokracznych ruchów i wchodzenia w zakręty po pokoju, gdyż po spożyciu prowadzić pojazdów nie wolno! Wygrywa ostatni, który potrafi ustać na nogach!

Drugi wariant gry dopinguje nie tylko do picia, gdyż nawiązuje do rozbieranego pokera – siłą rzeczy sprawdza się kiedy Blok Ekipa jest mieszana. Każdy z graczy odkłada kolejne karty na stos, a jego zadaniem jest powtórzenie haseł z aktualnej i poprzednich kart. Z czasem do zapamiętana będzie coraz więcej kart, a przy każdej kolejce pijemy – no prawie wszyscy, ponieważ zapominalski oddaje fanta (ciuszki) i czeka kolejkę. Wygrywa ostatni w ubraniu!

Gra sprawdza się kiedy ekipa imprezująca jest dobrze dobrana, ale również gdy musimy przełamać pierwsze lody i zintegrować ludzi. Reguły są banalne, a rozgrywka dynamiczna, więc łatwo wkręcić imprezowiczów. Dla wprawionych w boju – idealna na każą libację, pozwala narzucić ostre tempo!

Rozluźnia atmosferę i pozytywnie nastraja do życia, pomaga się zdystansować do świata. Zachęca do wypicia i do zabawy, a wersja rozbierana sprawia, że jest bardziej pieprznie. Odpręża równie dobrze, co alkohol i dodaje wigoru.

Wesoła gra, w którą warto zagrać kiedy nie ma dzieci w domu. Rozśmiesza, bawi, potrafi zakręcić w głowie, kształtuje klimat nawiązujący do biesiady ze śpiewaniem. Rewelacja, nie tylko dla miłośników „Blok Ekipy”.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR Dystrybucja.

Film: Blok Ekipa Na melanżu – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!