Recenzja gry edukacyjnej Pory roku

Dzisiaj coś dla najmłodszych, czyli loteryjka edukacyjna. Ta dokładnie odnosić się będzie do sezonowości pór roku. Produkt jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo, a wiedza przydatna, w szczególności, kiedy dziecko nie uczęszcza do przedszkola i poznaje prawidłowości świata i przyrody w zaciszu własnego domu.

„Pory roku” do pozycja dla 1-4 dzieci, która dostosowana została do wieku dwulatków. Wewnątrz pudełka znajdziemy 4 plansze od wiosny do zimy, 24 kartoniki odnoszące się do poszczególnych pór roku oraz instrukcję. Gra jest częścią większej serii „Mały odkrywca”

Komponenty kolorowe i jasne, barwy intensywne, ilustracje bardzo czytelne – takie, jakie lubią najmłodsi. Rozmiary i grubości w sam raz dla dziecka. Na dużych obrazkach, z jednej strony można dokończyć rysunki i zakolorować białe fragmenty.

Mniejsze kartoniki odnoszą się do dużych tablic – są tutaj dla przykładu sople lodu zwisające z dachu, bocian urzędujący w swoim gnieździe, karmnik dla ptaków, kwiatki, kaczuszki i zajączek itp., itd. Zwierzątka są słodkie i sympatyczne, maluchom z pewnością przypadną do gustu. Wszystkie one powtarzać się będą w miniaturze na obrazkach ukazujących domek w różnych sceneriach pór roku. Chałupka jest ciągle ta sama, a przyroda i pogoda ulegają zmianą – dzięki temu zabiegowi dzieci szybciej dostrzegą cechy charakterystyczne i zależności, jakie zachodzą w cyklu rocznym.

Dzieci wybierają zakryte fragmenty i dopasowują. Mogą bawić się solo lub na wyścigi, kto pierwszy dobierze i właściwie połączy komplet płytek. Warto również układać je w odpowiedniej, następującej po sobie kolejności zdarzeń – widzimy, co się dzieje z sadzawką i jak zimą pokrywa się ona lodem. Podobnie rzecz się ma z drzewem – od suchych konarów, po bujne listowie i wreszcie owoce.

Gra zdaje rezultat jeśli oczywiście będziemy pracowali z dzieckiem, kiedy będzie nam służyła, jako narzędzie – pomoc dydaktyczna. Tutaj najważniejsza jest pogadanka, a więc nasze tłumaczenia oraz dociekanie dziecka poprzez zadawanie wszelkich możliwych pytań. Skąd te sople, dlaczego ptaki odlatują, liście spadają z drzewa, itp., itd. Warto także porozmawiać o tym, jak dzieci mogą aktywnie spędzać czas – od łyżew i lepienia bałwana po letnie formy wypoczynku, a także, jakie są prace sezonowe – najbardziej typowa to odśnieżanie zimą czy sadzenie roślin wiosną.

Mała, przyjemna dla dziecka gra, która pomaga rozpoznać i zrozumieć, dlaczego krajobraz w każdej porze roku wygląda inaczej i jak my sami odnajdujemy się w określonej scenerii i rzeczywistości.

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!