Recenzja gry karcianej Paw Patrol

Serial animowany dla dzieci „Paw patrol”, u nas znany i emitowany pod nazwą „Psi patrol” opisuje przygody grupy sympatycznych piesków, które służą lokalnej społeczności. Zespół składający się ze strażaka, policjanta, budowlańca i kilku innych czworonożnych ekspertów wystąpi dziś w grze karcianej. Produkt ten do recenzji wybrała wielce uradowana córka, która od razu skojarzyła zabawę z wesołą bajką.

„Paw Patrol” to szybka gra karciana zajmująca ok. 10 minut. Bawią się już dzieci w wieku 3 lat, a uczestniczyć w rozgrywce może 2-4 osób. Karty są lakierowane i kolorowe, podobne do wcześniejszych zestawów wydawcy odnoszących się do kucyków czy „Krainy Lodu”. Wewnątrz tekturowego pudełka znajdziemy dwie talie, w tym jedną z ozdobnikami świecącymi w ciemności, jest też instrukcja będąca jednocześnie matą do gry. Pierwsza talia to sylwetki piesków, druga to ich symbole.

Rozegrać możemy trzy proste gry. „Memory ratownika” jest pierwszą na liście. Celem jest zebranie 6 postaci z patrolu i przeniesienie kart do swojej bazy. Rozkładamy 30 kart na planszy. Nie widząc sylwetek piesków wybieramy parę kart i jeśli się powtórzą bierzemy pojedynczą. Każdego bohatera z „Psiego patrolu” możemy mieć tylko jednego, zatem będzie coraz trudniej dobrać karty do kompletu. Pierwszy z całym zespołem wygrywa.

Druga gra to „Akcja ratowania po zmierzchu”. Musimy za dnia albo pod lampą naświetlić sylwetki piesków. Następnie gasimy światło i rozkładamy je wcześniej potasowane w rzędach. Świecić będą ramki, ale również znaczki i obroże piesków. Jeśli naszym zdaniem dana para do siebie pasuje, bierzemy obie karty. Na końcu zapalamy światło i sprawdzamy nasze zbiory. Kto ma najwięcej dwójek wygrywa zabawę.

Ostatnia opcja to „4 w rzędzie”. Korzystamy z drugiej talii z symbolami. Na każdej karcie mogą być 1-4 znaczki. Naszym zadaniem jest ułożenie czterech odznak w rzędzie – w linii prostej. Bierzemy dwie karty z zakrytego stosu, wybieramy jedną z nich, a druga rozpoczyna stos kart odrzucanych. Teraz gracze będą mogli ciągnąć jedną w ciemno lub z kart odrzuconych przez pozostałych graczy. Karty muszą stykać się bokiem. Pierwsza linia wygrywa.

Są to proste gry dla najmłodszych dzieci, które bazują na popularności bajki. Wykonanie jest jednak bardzo ok., a rozgrywka cieszy przedszkolaków. Postaci są im znane, dlatego dzieci mają wielkie chęci do gry, a to dobrze, bo uczą się reguł i zabawy w grupie. Gry rozwijają pamięć i spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia.

Ładny produkt, który ucieszy obdarowanych, ponieważ bajka jest popularna. Drogie Dzieci z okazji Waszego Święta życzymy Wam Wszystkiego Najlepszego, bawcie się dobrze!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Cartamundi.

Film: Paw Patrol – unboxing

Film: Paw Patrol – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!