Recenzja gry Kolory i kształty Fundels

Cartamundi od zawsze zaskakuje kształtami pudełek i pomysłami na miniaturyzację gier. Mieliśmy już tutaj „Monopol”, było też „Cluedo” czy „Zgadnij kto to?”. Wszystkie światowe hity można przenieść na karty i nosić w torebce czy plecaku gdziekolwiek mamy ochotę się udać. Doszło nawet do tego, że samo opakowanie gry przypomina torebkę, a tym o mniejszej fantazji – pojemnik na drugie śniadanie. Rewelacja!

Pod marką Fundels występują różne gry odnoszące się do nauki i zabawy. Zaczynamy wyjątkowo twórczo, zatem od „Kolorów i kształtów”, ale może być też bardziej uczenie – „Pisanie liter”, „Zabawa liczbami”, „Rysowanie z użyciem cyfr”.

Gra edukacyjna dla wszystkich lubiących łamigłówki i kreatywne zabawy solo. Czas gry to jakieś 10 minut, a śmiało korzystać mogą dzieci w wieku od 4 lat.

W opakowaniu schowanych jest 20 przezroczystych kart z poszczególnymi elementami składającymi się na całościową kompozycję oraz 30 kart finalnych obrazków, które będziemy kompletować.

Każda z ilustracji oznaczona jest 2-6 punktami, które wyznaczają ilość przezroczystych kart użytych w danym zadaniu. W opakowaniu znajduje się wytłoczka, w której jest miejsce na ustawienie w pionie naszej kompozycji bazowej i wgłębienie, w którym umieszczać będziemy poszczególne karty.

Dziecko nauczy się orientacji przestrzennej oraz rozpoznawania kolorów i figur. Umieszczając karty pamiętać musimy o odpowiedniej ich kolejności oraz kierunku ułożenia, ponieważ każda kolejna zasłaniać będzie fragment wcześniejszej.

Gra przypomina nam łamigłówkę „Kolorowy kod”, natomiast tutaj wszystko jest mniejsze i pokazane na kwadratowych kartach zamiast plastikowych szkiełkach, należy również zaznaczyć, że dzięki temu zabiegowi cena produktu jest bardziej atrakcyjna.

Młodsze dzieci będą bawiły się z asystą rodzica, który pomoże wyszukać właściwe komponenty wchodzące w skład danej kompozycji. Przedszkolne starszaki będą chciały już samodzielnie wybierać przezroczyste karty i bez podpowiadania układać je w pojemniku. Wszystkim polecamy również tworzenie własnych fantazyjnych kompozycji, ponieważ wtedy ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Bardzo dobry produkt, który warto mieć w domu z uwagi na dobrą zabawę, ale również swobodę przechowywania i łatwość przenoszenia. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Cartamundi.

Film: Kolory i kształty Fundels – unboxing

Film: Kolory i kształty Fundels – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!