Recenzja gry edukacyjnej Małe zwierzęta

„Małe zwierzęta” to kolejny produkt bazujący na założeniach krakowskiej metody nauki czytania, która znacznie pozwala przyspieszyć efekty pracy z dzieckiem. Tym razem trenować będziemy nie na roślinach lecz zapoznamy się ze zwierzętami.

Gra polegająca na dobieraniu puzzli w celu ułożenia całego wyrazu oraz ilustracji znajdującej się powyżej. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 lat, zajmuje ok. 15 minut, a bawi się 2-4 graczy.

Wewnątrz opakowania znajdziemy 8 układanek zwierząt, poza psem i kotem należą one do hodowlanych- gospodarskich, które dziecko może zobaczyć głównie na wsi. Wszystkie zwierzaki to młodziaki, jest zatem: prosiaczek, cielaczek, jagnię, źrebak, prosiaczek, kaczątko, szczeniaczek i mała kicia. Kura trochę się wyłamuje z szeregu, ponieważ do pisklęcia jej daleko. W pudełku schowano również klasyczną kostkę oraz trzy żetony zwierząt. Ilustracje na komponentach gry są tylko na jednej ich stronie, są jednak duże, wyraźne i sympatyczne. Poszczególne cechy świadczące o młodym wieku zwierząt są wyraźnie widoczne.

Wyrazy składają się z 3-6 liter, wśród których są typowo polskie znaki jak „ń” czy „ś” oraz złączenia literowe wymawiane, jak pojedyncza głoska, tu akurat „cz”. Każda z postaci występuje na określonym tle kolorystycznym, można więc powtórzyć kolory, w tym różne ich odcienie.

Podobnie, jak w poprzednich grach z tej serii mamy dwa warianty gry – pierwszy to dokładanie liter w wyrazie w kolejności ich występowania, a drugi to przed lub po literze dodanej przez wcześniejszą osobę. W opcji trudniejszej należy również samodzielnie odczytać gotowy wyraz. Kolejność tury wyznacza kostka, zaczynają gracze, którzy wyrzucili największą liczbę oczek. Polecamy łączyć różne zestawy ze zwierzętami, dzięki czemu możemy wydłużyć czas gry zwiększając pulę kolorowych paseczków z literami i cząstkami obrazków.

Dziecko musi wykazać się spostrzegawczością oraz refleksem – jeśli układa puzzle na wyścigi. Z naszymi milusińskimi ćwiczymy nie tylko tworzenie wyrazów, ale również czytanie słów.

Przy zabawie edukacyjnej najważniejsza jest oczywiście pogadanka. Porozmawiajmy z dzieckiem, jak wykorzystuje się zwierzęta na wsi, jakie produkty możemy pozyskać, chociażby mleko, jajka czy wełnę. Warto również wspomnieć o funkcji użytkowej oraz sportowym- wyścigowym charakterze konia.

Jeśli macie w domu przedszkolaki, to gra na pewno się przyda, ponieważ dobra zabawa bardzo pomaga w nauce, a tempo przyswajania wiedzy wzrasta lawinowo.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA.

Film: Małe zwierzęta – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!