Recenzja gry edukacyjnej Pisanie liter Fundels

Kolejny produkt z nowej serii od wydawnictwa Cartamundi, tym razem zielone pudełko z wielką małpą przypominającą King Konga na okładce i szympansem na karcie do kreślenia. Uczyć będziemy się rozpoznawania liter oraz czytania i pisania. Zapraszamy do recenzji.

W znakomitym opakowaniu, o którym wspominaliśmy już przy okazji „Kolorów i kształtów” znajdziemy dwie talie kart oraz flamaster. Instrukcja na papierowej wkładce – w zupełności wystarcza.

Gra karciana dla 2-4 osób w wieku od 5 lat, zajmuje ok. 15 minut przy założeniu 5 kart dla każdego gracza.

Pierwsza talia to dużych rozmiarów, mocne karty, które są na tyle śliskie, że można po nich pisać flamastrem oraz wielokrotnie zmazywać po skończonej zabawie. Widzimy na nich rysunki oraz odpowiadające im podpisy. Każda z liter ukazana jest na oddzielnym białym polu, a strzałki skierowane w wybranym kierunku pomagają właściwie kreślić znaki. Druga talia to miniaturowe karty z literami lub gwiazdką zastępującą dowolny znak. Wszystkie karty mają kolorowe obramowania i tła, zatem nadają się również na powtórki z wiedzy o barwach. Mazak wyposażony jest w małą gąbeczkę.

Celem gry jest nauka pisania i co z tym związane – czytania. Dziecko kreśli litery, uczy się je rozpoznawać i używać w wybranych wyrazach, mających 3-6 znaków w ilości 42 szt. kart.

Na początku gry musimy wyszukać kartę z Taxi, kto znajdzie ją pierwszy rozpoczyna zabawę. Duże karty należy potasować i wybrać kilka z nich dla każdego z graczy. W ten sposób sami ustalamy czas rozgrywki. Tworzymy dwa oddzielne zakryte stosy kart. Każdy z graczy bierze dużą kartę do pisania. Odsłaniamy pojedynczą małą kartę z literkami, pierwszy gracz wybiera teraz litery, które powtarzają się w jego wyrazie i kreśli znaki na karcie pod obrazkiem. Kolejny gracz może korzystać jedynie z liter, które nie zostały wybrane przez poprzednika. Następnie powtarzamy proces dla drugiego gracza i to on wybiera z większej liczby liter na małej karcie uzupełniając swój wyraz. Jeśli litery na małej karcie się wyczerpią należy natychmiast odkryć nową. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza wypełni uzgodnioną wcześniej liczbę kart do pisania przeznaczoną dla każdego z graczy.

Młodsi gracze mogą zdecydować, aby wielokrotnie wykorzystać dane litery z mniejszych kart, dzięki czemu rośnie prawdopodobieństwo na ich wpisanie i gra nabiera tempa.

„Pisanie liter” bardzo nam się podoba, ponieważ zazwyczaj w grach edukacyjnych do nauki pisania i czytania występuje jedynie pojedyncza talia kart, a tutaj zasadą jest nie tylko uzupełnianie wyrazu z dużej karty, ale również porównywanie liter z kart występujących w obu stosach.

Świetna metoda nauki połączonej z rozrywką dziecka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Cartamundi.

Film: Pisanie liter Fundels – unboxing

Film: Pisanie liter Fundels – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!