Recenzja talii kart klasycznych Dzikie zwierzęta Polski

Warto grać w karty klasyczne, ponieważ jedną lub dwoma taliami rozegrać można całe mnóstwo rozmaitych rodzajów gier – od tych solowych typu Pasjans i Tarot, po wieloosobowe i turniejowe, a nawet zespołowe, przykładowo brydż. Standardowymi kartami najwięcej bawili się nasi rodzice i dziadkowie, ponieważ były one najbardziej powszechne w latach ich młodości, polecamy je również i dzisiaj, jako atrakcyjną alternatywę dla współczesnych gier planszowych.

„Dzikie zwierzęta Polski” to talia kart ozdobionych ilustracjami dzikich zwierząt, które spotkać można na terenie kraju. Dla wszystkich miłośników przyrody oraz środowiska jest to nie lada gratka, ponieważ piękne rysunki uzupełnione o nazewnictwo (język polski i łaciński) otrzymujemy na każdej z 55 prezentowanych tu kart.

W serii ukazały się jeszcze „Owady Polski”, „Dzikie ptaki Polski”, „Grzyby Polski”.

Rewers kart przedstawia las. Liście są zielone, jest też parkowa alejka. Awers to kolory, figury oraz blotki, zwierzęta tu widoczne to ssaki: od małych, jak wszelkie gryzonie, po duże – kopytne. Bardzo dobrym pomysłem było postawienie, na odręczne narysowanie stworzeń, ponieważ kreska ilustratora jest bardzo delikatna i śmiało można ją nazwać formą sztuki użytkowej na najwyższym poziomie artyzmu – oczarowuje! Figury to gatunki o szczególnym znaczeniu dla przyrodników i ogromnym prestiżu, damy to samice zwierząt widocznych na kartach królów. Jokery to tury, które niestety już wymarły w XVII w., co skłania do refleksji odnośnie potrzeby ochrony gatunków.

Broszury, które znajdziemy wewnątrz opakowania również są znakomite i bardzo pomocne. Na czarnej, która powtarza się w taliach dla dorosłych i młodzieży w przystępny sposób opisano reguły „Kierek”, „Makao”, „Wista”, „Remika”, „66”. Druga, edukacyjna broszura z żubrem na pierwszej stronie opisuje każde z ukazanych na rysunkach zwierząt. Z arcyciekawej treści gracze dowiedzą się, jak rozpoznać zwierzęta po ich charakterystycznych cechach, gdzie występują, jakiej ochronie podlegają. Dzieciom spodobają się ciekawostki, a seniorom informacje historyczne.

Talia, którą nie tylko przyjemnie się bawimy, ale także z miłą chęcią oglądamy i pokazujemy karty kiedy przychodzą goście. Produkt rozrywkowy, ale i wspaniała pomoc dydaktyczna, ponieważ ukazuje dziecku zwierzęta występujące w Polsce. Warto przy okazji porozmawiać z młodymi graczami o konieczności opieki nad zwierzętami i zabezpieczeniu liczebności poszczególnych gatunków, ponieważ to wpływa na świadomość i dojrzałość odbiorcy.

Gorąco polecamy, produkt zachwyca. Osobiście już czujemy rosnącą fascynację przed otwarciem kolejnej z talii owej serii. Karty, że hej!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line (Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o. o.).

Film: Dzikie zwierzęta Polski – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!