Recenzja gry edukacyjnej Learn to draw Fundels

Na rynku znajdziemy wiele książek dla dzieci, które nauczyć mają poprawnego rysowania. Osobiście nie spotkaliśmy się jednak z produktem, który edukuje w ten sposób, ale za pośrednictwem kart. Pomysł jest przedni, bo to oszczędność miejsca, a w pokoju młodych artystów zawsze jest ciasno, a dodatkowo większa mobilność, bo przecież karty zmieszczą się nawet do kieszeni.

„Learn to draw” to talia kart dla dzieci w wieku ok. 6 lat. Bawimy się solo albo w grupie, ale generalnie każdy samodzielnie szkicuje swoje własne dzieło. Czas zabawy – z opakowania to ok. 10 minut, a tak naprawdę realnie trudno określić, gdyż uzależniony jest od umiejętności i przede wszystkim chęci małego artysty.

W opakowaniu znajdziemy 55 kart w standardowych rozmiarach i formacie papieru oraz przykładowy szkicownik z narysowanymi 3 kartami naturalnej wielkości, na które nanosić będziemy pierwsze szkice. Kolejne kroki stawiać będziemy już we własnym notesie.

Na każdej karcie widzimy 4 fragmentaryczne rysunki oraz efekt końcowy, do którego dążymy. Poszczególne szkice ułożone są symetrycznie na ćwiartkach, jakie tworzą dwie przecinające się osie. Każdy kolejny obrazek wzbogacony został o nowy detal. Rozpoczynamy od kilku zaledwie kresek, a kończymy na kolorowej ilustracji.

Rysunki graficznie dostosowane są do wieku odbiorcy. W większości są to proste, schematyczne szkice, aczkolwiek nie wszystkie, ponieważ piesek, kotek, rekin, dinozaur, smok czy helikopter i motocykl reprezentują wyższy poziom niż reszta prac.

Karty śmiało wykorzystać możemy do pracy z młodszymi dziećmi – nazywanie obiektów ukazanych na kartach oraz nauka barw, gdyż obramowania mają różne kolory.

Bardzo ładna zabawka i pomoc dydaktyczna. Z pewnością przyda się, kiedy pragniemy zainteresować dziecko sztuką rysunku i ćwiczyć praktyczne umiejętności we własnym domu. W szkole na plastyce także genialne do wykorzystania, jako pomoc dla nauczyciela i pedagoga. Podoba nam się!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI.

Film: Learn to draw Fundes – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!