Recenzja gry edukacyjnej Śmiałe owoce

Kolejna gra z bardzo przyjemnej serii układanek edukacyjnych. Warto gromadzić i uzbierać zestaw, ponieważ kiedy dziecko złapie bakcyla to będzie chciało więcej!

„Śmiałe owoce” wizualnie i tematycznie nawiązują do „Śmiałych warzyw”, to jakby naturalne rozszerzenie i kontynuacja edukacji naszego przedszkolaka. Gra dla dzieci w wieku od 5 lat, rozgrywka zajmuje ok. 30 minut, a bawią się dwie pociechy.

Reguły gry są na tyle proste, że nie potrzeba nawet instrukcji, krótki opis znajdziecie na boczku opakowania. W skład zestawu wchodzi 8 jednostronnych układanek: gruszka, jabłko, śliwka, arbuz, wiśnia, kiwi, banan oraz pomarańcza. Same witaminy, a do tego trzy żetony, które traktować możemy, jako medale za ułożenie puzzli. Jest także standardowa wersja kostki, która wyznacza kolejkę.

Celem gry jest ułożenie kompletnego wyrazu, a przy okazji ilustracji, ponieważ literki znajdują się na paskach pociętych owoców.

Wydawca proponuje dwie opcje zabawy dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy. W pierwszej rozpoczynamy od początkowej literki i na zmianę każdy z graczy będzie dokładał następną z nich. Druga wersja to uzupełnianie owoców o nowe paski przed lub po tym, który wstawił nasz konkurent oraz na koniec poprawne odczytanie zapisanego wyrazu.

Owoce wyglądają bardzo soczyście i świeżo oraz słodko się do nas uśmiechają – to zachęca do wesołej zabawy. Ilustracje będą się podobały i mamy nadzieję, że przekonają dzieci do konsumpcji surowych owoców. Układanki są dużych rozmiarów, więc nie będzie problemów z rozpoznaniem poszczególnych części. W trakcie zabawy dzieci uczą się rozpoznawać litery i kojarzyć je z głoskami, a gotowe wyrazy ze słowami. Jest to świetny wstęp do nauki pisania i znakomita pomoc przy czytaniu.

Bardziej zaawansowani powinni połączyć kilka gier, wtedy pula pasków, z których wybieramy puzzle będzie większa, zatem zabawa dłuższa i odrobinę utrudniona. Przy okazji przypomnimy sobie kolory i odcienie barw oraz kształty. Znakomity punkt zaczepienia w sprawie rozmowy o zdrowym odżywianiu i roli witamin dla naszego organizmu.

Przyjemny produkt, a sama aktywizacja dziecka daje wiele korzyści i radości ze wspólnej zabawy rodziców z przedszkolakami. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA.

Film: Śmiałe owoce – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!