Recenzja gry edukacyjnej Małe zoo

„Małe zoo” to na chwilę obecną ostatnia z zaprezentowanych przez nas układanek edukacyjnych ze świata przedszkolaka. Tym razem czytania i pisania uczyć będziemy się w bardziej doborowym towarzystwie, ponieważ zwierzaki są wyjątkowo egzotyczne.

Jest to produkt komplementarny dla opisywanego już wcześniej „Małe zwierzęta”. Postaci z tamtej części spotkać można na wsi, te na safari lub w ogrodzie zoologicznym. Wewnątrz opakowania mieszczą się układanki – każdą tworzą zwierzątko z ilustracji oraz wyraz, które podzielimy na paski. Puzzle to 8 zwierzątek: słoń, wielbłąd, małpa, hipopotam, lew, nosorożec, zebra, żyrafa. Całość uzupełniają trzy żetony-nagrody za wykonane zadania oraz kostka wyznaczająca kolejność działań.

Zwierzaki to typowe młodziaki, co widać po ich sympatycznym wyglądzie. Krótkie nóżki, duże brzuszki i szeroko uśmiechnięte pyszczki to cechy charakterystyczne naszej wesołej gromadki. Kolory są jasne i kojarzą się z bajkami.

W trakcie zabawy poznajemy nie tylko litery, ale również ortografię wybranych wyrazów, przykładowo tych z „ż” oraz „h”, chociażby dla nosorożca, żyrafy oraz hipopotama. W niektórych przypadkach, kiedy liter jest stosunkowo dużo, wybrane zostały umieszczone na ramkach, tak jest m. in. w przypadku wielbłąda oraz nosorożca.

Reguły gry niezmienne – dokładanie elementów z literą i obrazkiem w kolejności występowania w wyrazie lub sąsiadująco z paskiem drugiej osoby. Na zakończenie zabawy pozostaje poprawnie odczytać zapisany wyraz.

Gra podobnie, jak pozostałe z serii – przyjazna dziecku, przyjemna w zabawie i wielce pouczająca. Trenujemy z dzieckiem składanie wyrazu, jego odczytywanie, są też zalążki ortografii. Wydawca dobrze to określił, jako „Edu Fan”, a zatem radość i zabawę połączoną z nauką i kształceniem dziecka w zakresie przedszkola.

Zawsze zachęcamy również do rozmowy z dzieckiem w czasie gry, to najlepsza okazja na przekazywanie głębszej wiedzy o świecie przyrody, potrzebach zwierząt, w szczególności ochrony zagrożonych gatunków. Ładna zabawka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA.

Film: Małe zoo – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!